15. kolo - 30. 4. 2016
    Favorita jsme aspoň potrápili

Sokol Lipence - Čechie Uhříněves 1:3 (0:1)

Hostující kapitán odvrací centr z rohu

K zápasu s lídrem soutěže jsme vzhlíželi s obavami. Přece jen si ještě dobře pamatujeme podzimních 0:13 na hřišti soupeře.

Jenže tentokrát přijela Uhříněves jen v jedenácti a někteří hráči byli zranění. Teprve v průběhu prvního poločasu dojeli další tři hráči, takže trenér soupeře mohl kulhající hráče vystřídat.

Především se ale změnilo myšlení uhříněveských hráčů. Asi si mysleli, že si góly vstřelíme sami. Prostě nás asi trochu podcenili. V prvním poločase se prakticky k ničemu nedostali. Jen v poslední minutě Petr Bruthans na pravém beku bránil nedůrazně levé křídlo, soupeřův hráč ho obešel a připravil gólovou střelu pro svého spoluhráče.

Ale i my jsme měli šance. A jednu nám rozhodčí upřel. Měli jsme kopat penaltu po faulu na Lukáše Navaru. Tam do něj soupeř ve vápně zajel tak, že mu špuntem udělal šrám na patě a zul kopačku. A odpověď rozhodčího, proč nepískl penaltu? "Nechával jsem výhodu," odvětil. To je samozřejmě hrubá chyba. Výhoda se v takovém případě nechává jen tehdy, pokračuje-li akce vyloženě ke gólu.

Po poločase musel odejít nejlepší hráč na hřišti Dandyn Čech, a to byla velká škoda, protože mu to ve středu pole šlo velmi dobře. V nouzi jsme však našli náhradu. Přesunuli jsme na jeho místo "Tika" a ukázalo se, že mu to sedí daleko víc než obrana.

Soupeř však přece jen ukázal svou kvalitu a dvakrát nás v obraně vyšachoval a zvýšil na 0:3.

Potom ale pronikl do vápna Šimon Cikrt, nacentroval před branku a tam hostující obránci sestřelili Tomáše Krycnera. Z nařízené penalty snížil Matěj Cuřín a náš tlak pokračoval. Do vápna se dvakrát snažil proháčkovat "Tik", střelu obránci zblokovali Šimonovi Cikrtovi, k úspěchu nevedla ani hlavička Honzy Halgaše po rohu.

Prohráli jsme tedy 1:3, ale tentokrát to bylo bez ostudy.

Sestava: Kuba Zima - Šimon Cikrt (Petr Bruthans), Honza Halgaš, Tomáš Kábele, Ondra "Tik" Pavel - Jirka Svoboda, Dandyn Čech (Michal Šlachta), Lukáš Navara, Tomáš Netolický - Matěj "Marty" Cuřín, Tomáš Krycner (Jirka Stoy)
    Branka: Cuřín