Mladší dorost - I. třída, skupina B

21. kolo - 28. 5. 2011
    Nejlepší výkon sezóny

Praga - Sokol Lipence 1:2 (1:2)

Na Pragovku jsme jeli s chutí hrát v přímém souboji o 6. místo v tabulce. Sice jsme měli několik drobných problémů (jedním z nich vražedné ranní vstávání, sraz hráčů v 7:15!), ale zvládli jsme to.

Ačkoli kluci v autě ještě pospávali, na hřišti to od úvodních minut už nebylo vidět. Zaskousli jsme se do soupeře a měli jasné příležitosti. Už ve 3. minutě šel krásný pas na volného Michela, ale balón bohužel na mokré ranní trávě skončil na podrážce a vedle místo ve odkryté brance.

V následující akci na jeden dotek připomínající nahrávky Barcelony se řítil Hause na bránu Pragy, ale v poslední chvíli ho "sestřelila" obrana soupeře ve vápně. Postižený s přehledem proměnil. 1:0.

Soupeř se snažil o rychlou odpověď, což se mu povedlo: po divném skluzu balónu a střele/nestřele byl míč v sítí. Opět se začínalo vlastně od začátku. Pravda je , že pořádné šance do prázdné brány jsme měli my. Murino si udělal i brankáře, ale do osamocené prázdné brány bohužel netrefil. Michel po krásném pasu bohužel trefil hlavou jen tyčku.

Ještě do konce poločasu jsme však skórovali. Hause šel důsledně za balónem a gólman soupeře zaváhal, což stačilo, aby si ho nás hráč přehodil a do prázdné branky s ledovým klidem skóroval. Za stavu 1:2 jsme šli do šaten.

V šatně mě kluci velmi překvapili, že si dokázali sami přesně pojmenovat, co je zapotřebí zlepšit do druhého poločasu. Soupeř se v druhé polovině snažil o zvrat, ale přesnou hrou vzadu jsme jeho útoky ničili. Záloha se odpovědné vracela a kluci vepředu se snažili i nadále ohrožovat branku soupeře. Je škoda, že sudí už nechtěl písknout další penaltu, protože oba zákroky na Jirku Antoše vypadaly na faul a ten poslední dokonce jasnou penaltou byl.

Konec utkání byl trošku dramatický, Pragovka měla několik přímých kopu, ale kluci si dokázali se situací skvěle poradit a šance soupeře zlikvidovat. "Toto byl asi nejlepší zápas, který jsme v tomto roce sehráli. Pěkná jednoduchá kopaná s přesnou hrou v obraně. Prostě nádhera," rozplýval se po zápase trenér Luboš Petreje.