14. kolo - 10. 4. 2011
    Zbytečně prohraný zápas

Kyje - Sokol Lipence 5:3 (2:1)

Do Kyjí jsme přijeli podvědomě v roli favorita, a to byla asi chyba. Odmyslíme-li doplnění mužstva Kyjí hráči, které jsme viděli hrát i ve starším dorostu (pochopili jsme, jak "udolali" Bílou Horu).

V každém případě jsme během 10 minut vedli po nádherné střele "Hause" Čurdy. Během další minuty to mohlo být 2:0, ale nestalo se, takže následoval trest v podobě gólu v naší síti.

Pak soupeř kopal penaltu, které opět nebyla (to, že někdo zakřičí a sám upadne, není důvod k penaltě) a domácí ji zahodili. Jenež tuto psychologickou vzpruhu jsme nevyužili, naopak v zápětí nám hráč soupeře projel obranou a bylo to bohužel 2:1.

O přestávce jsme udělali několik zásadních změn a stále věřili v úspěch. Hra vepředu se sice zlepšila, ale soupeř opět trestal naší mizernou nedůslednou mezihru v záloze dvěma góly. Jediné pozitivum bylo, že jsme si vytvořili několik střeleckých příležitostí. Ze dvou jsme sice snížili, ale některé úplně jasné šance neproměnili. "Valdo, příště méně síly a více chladnokrevnosti," komentoval to trenér Luboš Petreje.

Ten závěrem podotkl, že tým až na výjimky jako Jirka Antoš a Filip Kudrna (ročník 97 a neskutečně důrazný v soubojích - ostatní, zamyslete se nad sebou!) neplnil, co se očekávalo a co bylo klukům řečeno před zápasem. "Proto jsme prohráli, ne proto, že soupeř pravděpodobně nehrál fér a měl starší hráče," zdůraznil Petreje.

A dodal: "V pondělí trénink v 18 hod - všichni, kdo si myslí, že bez tréninku to půjde, tak doufám včera pochopili, že to vážně nepůjde. A zranění, dejte se rychle dohromady, vše máme ještě před sebou!"