A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda
    C tým

3. kolo - 20. 9. 2014
    Čechie dostala šanci jen na chvíli

Sokol Lipence C - Čechie Smíchov B 3:1 (2:0)

Nebezpečná situace před naší brankou. Míč po rohu proletěl mezi všemi

Mladíci z céčka doplnění o "dědečky" opět slavili úspěch. Na mokrém trávníku, který byl během předzápasu starších žáků zkropen hektolitry vody, si poradili s béčkem Čechie Smíchov, rovněž velmi omlazeným.

To však v sobotu na vítězství nemělo. Připsalo si sice v první půlce dvě šance po rozích, když míč jednou prošel malým vápnem (první foto) a jednou všichni nechali před Házou soupeře hlavičkovat nad (druhé foto), ale jinak působila naše obrana velmi jistě.

Do sestavy se vrátil Kuba Procházka a jeho přítomnost byla znát. Spolu s dorostencem Samuelem Kobranovem ve středu zálohy se snažili dávat hře smysl a docela se jim to dařilo. Sam dokonce přihrál na gól, když se vpravo zbavil dvou hráčů soupeře a odcentroval před branku. Tam byl na správném místě Ondra Krůta a hlavou překonal gólmana hostí, který byl ještě macatější než naši dva gólmani Háza s Krbcem dohromady.

Druhý gól přidal Kuba Procházka, když na půlce zastavil útok Čechie, postupoval sám a z dobrých 25 metrů vypálil přesně k tyči. Na mokrém terénu neměl soudek v brance hostí šanci.

Soupeř sám před Jirkou "Házou" Havlíčkem hlavičkuje nad branku

Čechie po přestávce na chvíli zápas zdramatizovala, když její hbitý útočník prošel přes tři naše hráče a přesnou střelou k tyči snížil na 2:1.

Pak ale opět promluvila Kubova kopačka. Michal Krůta mu přiťukl míč a Kuba opět přesně vystřelil a uzavřel tak skóre.

Šance zvýšit jsme ale ještě měli. Jirka Pavlíček uvolnil Viktora Kábeleho, ten postupoval zprava sám na branku a jen těsně minul levou tyč. Kuba Procházka pak ještě dvakrát střílel vedle pravé tyče, z toho jednou po přehození brankáře. Kuba Procházka odhlavičkovává, jistí ho Sam Kobranov

V samém závěru si odbyla premiéru dalšího dílu seriálu s názvem "Otec a syn na jednom hřišti" rodina Petrejových. Bývalý trenér A týmu Luboš na chvíli nastoupil, aby podpořil svého syna Marka. Ten však bohužel už v té době zápolil s nataženým svalem, takže do společné akce se nakonec nedostali.

Podstatné je, že mladí kluci opět ukázali, že jim otrkávání v céčku svědčí. Sami si žádají hrát více minut, a to je dobře. Podpora "dědečků" tak může být čím dál menší a kluci budou za chvíli kompaktním týmem.

Sestava: Havlíček - Mengler, (46. Pavlíček), Landa, Činovec, Zítek (56. Cuřín) - M. Petreje, Kobranov (76. J.Kábele), Procházka, M. Krůta - O.Krůta (83. L. Petreje), J.Halgaš (46. V. Kábele)