16. kolo - 30. 5. 2014
    Mladí hráči dotáhli třígólový náskok

Sokol Lipence C - Lysolaje 3:3 (0:2)

Jindra Richtr hlavičkuje na branku Lysolaj

Z beznaděje do naděje vytáhl C tým svůj sobotní zápas s Lysolajemi. Hra byla od počátku vyrovnaná, pár šancí měly obě strany. Ale najednou jsme ve 20. minutě prohrávali 0:2. Oba góly padly po chybách ve středu pole při nepřesné rozehrávce, oba se vešly do rozmezí asi 90 vteřin.

Krátce nato musel ze hry kvůli zranění odstoupit pilíř zadních řad Martin Říha, což na náladě nepřidalo.

Navíc jeho následovník na postu posledního stopera Pavel "Krejzy" Krejzar udělal hned v první minutě druhého poločasu fatální chybu a poslal útočníka hostí samotného proti brankáři Danu Karasovi. Takže hned po změně stran to bylo 0:3 a nad hřiště se začaly stahovat "debaklové" mraky.

Naštěstí tým nehodil flintu do žita a začal soupeře tlačit na dolní branku. Nadějný dorostenec David pak prošel z vlastní půlky jako nůž máslem a zastavil ho až faul v pokutovém území. Sám postižený dal z penalty náš první gól.

Za chvíli se postavil k trestňáku z dobrých 25 metrů a odhalil, že gólman nemá dobře postavenou zeď. A deset minut před koncem nacentroval do vápna, míč propadl k Jakubovi Procházkovi a ten z malého vápna neměl těžkou pozici pro vyrovnání.

Náš tým dále tlačil a možná kdyby se hrálo o pár minut déle, dosáhl by i na vítězný gól. Každopádně potěšil zlepšeným výkonem po přestávce, kdy byli na hřišti už jen hráči pod třicet let a šest dokonce do dvaceti let. Zkrátka základ pro budoucí sezónu.

Sestava: Karas - Mengler (46. Halgaš), Říha (25. Kerbach ml.), Landa (65. Šmejc), Pavel (50. David) - Krejzar, Procházka, M. Krůta, O. Krůta - V. Kábele (46. Pavel Macků), Richtr
    Branky: David 2, Procházka