7. kolo - 19. 10. 2024
    Béčko se protrápilo k vítězství nad Cholupicemi

Sokol Lipence B - Sokol Cholupice B 2:1 (1:1)

Hosté odvracejí nepříliš povedený centr z rohu

Béčko po výbuchu v Řeporyjích potřebovalo vyhrát a nepříliš dobrý tým Cholupic sváděl k tomu, aby si i vylepšilo skóre. Jenže hráči to vzali za špatný konec, nepřesně si přihrávali, málo se nabízeli bez míče a dělali spoustu nevynucených chyb. Ani nasazení nebylo stoprocentní. Takže sice jsme drželi míč kolem půlky, ale průnikové přihrávky moc vidět nebylo.

V 10. minutě to vzal na sebe Faith Adubofour. Zmocnil se na vápně odraženého míče, nadkopl si míč nad obránce, pak nad druhého a pod vybíhajícím brankářem propasoval míč do sítě.

Hosté bohužel vzápětí vyrovnali, vedení nám vydrželo sotva dvě minuty. Honza "Krbeček" Kerbach ztratil míč na půli, hbitý útočník Cholupic se rychle vydal dopředu, vyhnul se i Halgymu a před křižujícím Oscarem Frenchem a podél vyběhnuvšího gólmana Michaela Schmidta přihrál do vápna na nabíhajícího kolegu. Ten měl před sebou odkrytou branku. 1:1.

Oscar French v šanci, brankář však míč těsně před ním vyrazil

V prvním poločase jsme měli ještě dvě velké šance, ale v obou se vyznamenal mladý brankář Cholupic. Nedovolil, aby mu Boris Mba Ndong a poté Pavel "Háša" Hašek při svých individuálních akcích udělali kličku, vždy jim míč sebral od nohy. Pak Háša uvolnil na vápně Omara Akchurina, ale ten místo umístěné střely zvolil pumelici a přestřelil.

Po změně stran byl tlak "na komíny" ještě větší, ale dlouhou dobu neefektivní. Navíc jsme si dvakrát navzájem překáželi v zakončení. Poprvé hlavičkující Omar sebral míč lépe postavenému Matěji Císařovskému, podruhé lehce škrtl centr zprava, na který si čekal Háša a chtěl vystřihnout parádní nůžky. Takhle však míč trefil v jiné poloze, něž chtěl, a nebylo z toho nic.

Omar však napravil své nedorazy a v 67. minutě sebral míč kousek za půlkou soupeři, rozběhl se k brance a ve sprintu se zbavil dvou obránců. Poté s přehledem překonal gólmana.

V další šanci Omar bodlem těsně minul branku, a Háša svůj pokus z trestňáku poslal vysoko nad břevno. Stejná dvojice pak vyrazila do útoku na jednoho obránce. Omar pak místo zpětné přihrávky Hášovi vystřelil, ale gólman jeho pokus zlikvidoval.

Když si staví Pavel Hašek míč na trestňák, fotograf musí být v pohotovosti. Tentokrát to však střelci ulétlo vysoko nad branku

A bylo ještě horko. V nervózním závěru se Cholupice pokusily a vyrovnání a málem se jim to podařilo. Šikovný útočník se zbavil Oscara, vystřelil podél Michaela Schmidta, ale ten si dobře postavil tyčku. Míč se odrazil zpět do pole a tam ho dobíhající Milan Děkan odpálil do bezpečí.

V nastavení ještě Omar pronil do vápna soupeře, ten ho lehce zahákl, Omar opadl, možná se v pádu rukou dotkl míče, ale rychle s postavil a dopravi balón do sítě. Hlavní rozhodčí se však běžel zeptat asistenta a ten mu potvrdil hraní rukou. Nikoli však předchozí faul. A tak gól nebyl uznán.

Nápor hostí v závěru, míč odvrací Oscar French

Na tři body to tentokrát stačilo, ale přiště je třeba být víc koncentrovanější. Pochvalu zaslouží především středová obranná dvojice, kteří zezadu dobře dirigovala hru, uprostřed pole jsme ovšem měli příliš nevynucených ztrát.

Sestava: Michael Schmidt - Honza Kerbach (75. Milan Děkan), Martin H. Halgaš, Oscar French, Sasha Ivantsov - Paul Ginnane (46. Honza Týč), Boris Mba Ndong, Faith Adubofour, Matěj Císařovský (63. Matěj Palek), - Pavel Hašek, Omar Akchurin
    Branky: Adubofour, Akchurin