3. kolo - 21. 9. 2024
    Podruhé v týdnu už Stodůlky v Lipencích neuspěly

Sokol Lipence B - Sokol Stodůlky C 3:2 (1:0)

Boris Mba Ndong v poněkud krkolomné pozici odvrací centr z rohu Stodůlek

Podruhé během tří dnů se na lipeneckém trávníku objevilo mužstvo ze Stodůlek. Zatímco ve čtvrtek áčko soupeře porazilo naše áčko 3:1, v sobotu v souboji lipeneckého béčka a stodůleckého céčka zůstaly všechny tři body doma.

A budiž řečeno, že to bylo druhé vítězství B-týmu během pěti dnů (po úterním odloženém zápase v Řepích - více zde). To už dlouho nepamatujeme.

Stodůlecké céčko je mix starších, poněkud zaoblenějších hráčů s mladými nadějemi. Po utkání byl stodůlecký vedoucí z porážky rozladěn. "Dva nejslabší manšafty v soutěži a my s nima prohrajeme gólama v posledních deseti minutách," vztekal se a myslel tím i Točnou, kde před dvěma týdny Stodůlky C vyhrávaly ještě v 87. minutě 0:1, ale nakonec prohrály 2:1. Jenže my jsme to viděli zrcadlově obráceně. Přestože soupěř měl nějaké dvě tři silné individuality, celkově to byl jeden z nejslabších týmů, které se na lipeneckém trávníku za poslední rok představil. Byla by ostuda ztratit s ním body, i když nám ve druhé půli bohužel dost zatápěl.

Budoucí střelec rozhodujícího góla Honza "Krbeček" Kerbach a Matěj Císařovský (4) brání skórovat soupeři ze vzduchu

Pravdou je, že zpočátku náš celek, který byl oproti úterku z více než poloviny obměněný (a oslabený), špatně držel balón a dával ho soupeři po nepřesných přihrávkách často zdarma. Nicméně v 17. minutě Saša Ivantsov našel Omara Akchurina mezi stopery na hraně ofsajdu (ale nemával ho ani rozhodčí-laik ze Stodůlek na lajně), Omar z první trefil jen brankáře, ale odražený míč si pak zpracoval, obešel gólmana a zasunul do prázdné branky.

Šance měli i hosté, jednou sám před brankářem stodůlecký útočník přestřelil a jednou po jediné chybě brankáře Karola Lasockiho svou šanci zadrbal tak, že natřikrát zachraňovali obránci těsně před lajnou a pak i vrátivší se Karol.

Trestňák Borise Mba Ndonga vyrazil brankář Stodůlek nad břevno. Přihlížejí Saša Ivantsov (7) a Matěj Císařovský

Karol chytal svůj poslední zápas na podzim před svým odletem do zahraničí, ale nikdo bohužel neočekával, že ho nedochytá. Při jednom ze soubojů do něj šel stodůlecký hromotluk tak tvrdě, že mu zlomil nos a do branky musel Michal Doubek.

Hned po přestávce se Saša Ivantsov nerozpakoval a zhruba z 18 metrů prudkou střelou o tyč zvýšil na 2:0.

Karol Lasocki v pohodě kryje stodůlecký pokus o střelu. Kontrolují Matěj Císařovský (4) a Tonda Kremlík

Zhruba po hodině hry se po Borisově uvolnění dostal sám před brankáře Omar a kdyby s chladnou hlavou umístil míč k tyči, bylo by rozhodnuto. Jenže on volil "střelu jehlovku" (jak to v 70. a 80. letech líčil tehdejší lipenecký střelec Jirka Novotný) a trefil gólmana.

Hned vzápětí fauloval ve vápně Paul Ginnane hbitého záložníka Stodůlek. Michal Doubek směr penaltové střely vystihl a vrhl se po ní, ale vytěsnit ji nedokázal.

Michal Doubek vystihl směr penalty, ale vyrazit míč nedokázal. Dobíhá Milan Děkan

Náš tým znervózněl. Přesto měl další dobré šance ke zvýraznění náskoku. Jenže jak Tonda Kremlík, tak Boris Mba Ndong nebo Omar Akchurin mířili nad břevno. Skoro jako přes kopírák.

A Stodůlky toho využily. Po rychlém protiútoku využily nedůrazu obrany v našem pokutovém území a srovnaly. Chybělo necelých deset minut do konce.

Michal Doubek kryje centr Stodůlek, asistují Oscar French (vlevo) a Tonda Kremlík

Naštěstí jsme se oklepali a vrhli se znovu do útoku. V 84. minutě poslal Boris centr z trestňáku z úctyhodné vzdálenosti od lavičky hostí do vápna. Míč propadl až k naběhnuvšímu stoperovi Honzovi "Krbečkovi" Kerbachovi. Ten si míč zpracoval a přes celou bránu zaznamenal vítězný gól. Ihned si běžel plácnout s prořídlým Chytrým klandrem (značná část osazenstva byla na svatbě Honzy Cikrta). Zároveň se stal první Čechem v béčku, který dal v nové sezóně gól. Předtím skóroval Ázerbajdžánec (3x), Kanaďan (2x) a Ukrajinec (1x).

Boj to ale byl do poslední minuty. Hosté ještě zlobili, ale srovnávacího gólu už se nedočkali. V nekompletní tabulce nás to vyhouplo na třetí místo.

Sestava: Karol Lasocki (40. Michal Doubek) - Matěj Císařovský, Honza "Krbeček" Kerbach, Oscar French, Michal Doubek (40. Matěj "Jonáš" Palek) - Sasha Ivantsov, Tonda Kremlík, Paul Ginnane, Boris Mba Ndong, Tapiwa "Frank" Tamirepi (46. Milan Děkan) - Omar Akchurin
    Branky: Akchurin, Ivantsov, Kerbach