A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

22. kolo - 8. 6. 2024
    Vyrovnaný zápas rozhodly chyby v obraně a neproměňování šancí

Sokol Lipence B - SK Střešovice C 3:4 (2:3)

V příštím okamžiku napálí Michal Doubek míč pod břevno a pošle náš tým do vedení 1:0

Vyrovnaný zápas s přibližně stejným počtem šancí na obou stranách rozhodla efektivita při proměňování gólových příležitostí. A bohužel velký počet školáckých chyb v naší obraně nebo rozehrávce.

Host začali zostra a na první čtvrthodinu si pronajali naši polovinu hřiště. My jsme nebyli ve své kůži, hlavně střed zálohy byl z naší strany prázdný a Střešovice měly hodně prostoru ke tvorbě hry a vysílání pasů na rychlá křídla.

Jenže z první střely na branku jsme v 16. minutě dali gól. Seun Fasanya dobře vybojoval míč ve vápně po rohu, nabíhající Michal Doubek se do balónu opřel a poslal ho pod břevno střešovické branky.

Bohužel jen o sedm minut později bylo vyrovnáno. Právě z nezabezpečeného prostoru uprostřed pole hosté krásně uvolnili své pravé křídlo a to nedalo Markovi Grůšovi v naší brance šanci.

A za dalších osm minut později jsme vedoucí gól Střešovicím vlastně darovali. Michal Doubek házel aut, ale místo dopředu poslal skákající míč na stopera Matěje Císařovského. Ten se dostal pod tlak atakujícího útočníka, udělal mu sice kličku, ale hned vzápětí mu míč sebral další střešovický hráč a zavěsil. Dvě chyby v jednom. To byla velká škoda.

Faith Adubofour se snaží připravit si míč ke střele, ale gól z toho nebyl

Po krásném pasu od Matěje Císařovského se dostal do šance Faith Adubofour a sám proti brankáři umístil míč k tyči. 2:2. Mohli jsme jít i do vedení. Saša Ivantsov obešel i brankáře a z úhlu střílel do prázdné branky. Vracející se obránce však stihl míč ukopnout do zámezí.

Jenže těsně před přestávkou ztratil zbytečně míč uprostřed Boris Mba Ndong, hosté se rychle dostali před Marka Grůšu a útočník ho šikovně přehodil.

Bývalí hráči béčka Seb Gross a Matt Winters chovají brankáře Davide Ricciardiho, pro kterého byl tento zápas rozloučením s velkým fotbalem

Druhý poločas byl opět vyrovnaný, ale první chybu jsme opět udělali my. Nepokryli jsme ve vápně hřmotného útočníka Střešovic a ten zvýšil už na 2:4.

Naši hráči však nechtěli zápas vzdát. Stálo je to ale hodně sil. Bratři Doubkové museli střídat kvůli vyčerpání, do branky se postavil Davide Ricciardi a rozhloučil se tak s velkým fotbalem. Už se hodlá věnovat jen Hanspaulce. Naštěstí máme nyní v béčku dvě stálice: Marka Grůšu a Karola Lasockiho.

Davide Ricciardi v akci, nakonec se ale pískal ofsajd

Davide udržel čisté konto a kolegům v útoku se ještě podařilo snížit. Třetí gól vstřelil Matěj Palek, byl to jeho první v lipeneckém dresu!

Do konce už zbývaly jen tři minuty a Střešovice nás už k srovnání nepustily.

Celkově končí B-tým na 10. místě a zůstává ve II. třídě. Soutěž opouští Lochkov.

Sestava: Marek Grůša (78. Davide Ricciardi) - Honza Kerbach, Matěj Císařovský, Oscar French, Michal Doubek (58. Štěpán Rybka) - Saša Ivantsov, Tonda Kremlík, Boris Mba Ndong, Seun Fasanya, (67. Matěj Palek), Vojta Doubek (78. Paul Ginnane) - Faith Adubofour
    Branky: M. Doubek, Adubofour, Palek