A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

21. kolo - 1. 6. 2024
    Deset statečných málem vybojovalo bod

Slavoj Suchdol - Sokol Lipence B 1:0 (0:0)

Honza Halgaš je ještě na hřišti a odvrací roh

Měl to být jasný zápas. Áčko Suchdola bojuje o postup do I.B třídy, náš B-tým se sotva zachránil. Navíc domácí měli mužstvo nabité rychlými mladíky, my jsme opět skládali sestavu do poslední chvíle - dva hráči dokonce nedorazili.

Na slušně připraveném trávníku (navzdory předcházejícímu dešti a dvou zápasech dorostu) se Suchdol dal okamžitě do útočení, ale naše připravená obrana s přehledem nájezdy odvracela. Nebo soupeř kazil.

Dostávali jsme se dokonce i do rychlých protiútoků. V jednou takovém postupoval sám na brankáře Nadeem Meghji. Brankář, který hodně vybíhal a byl nějakých dvacet metrů před vápnem, se mu postavil do cesty jako strom. Čekali jsme když ne červenou, tak aspoň žlutou kartu za zmaření brankové příležitosti. Ale ouha! Rozhodčí Hudek sice hru přerušil, ale jen proto, že Nadeem zůstal v bolestech ležet na zemi. Pak dal pokyn pokračovat ve hře a předal míč domácím! Nepíšu to často, ale tohle bylo něco neskutečného! Lumpárna největšího kalibru.

Ale to ještě nebylo všechno. Při podobném pokusu o brejk fauloval krátce za půlící čárou domácí hráč Borise Mba. A rozhodčí ukázal, že se bude kopat na druhou stranu!

To už bohužel nevydržel kapitán Honza Halgaš a přiběhl mu zblízka od plic vynadat. Přehnal to, přidal několik peprných slov a dostal červenou kartu. To byla velká chyba. Někteří hráči pak o půli říkali: "Proč to ten Honza dělá?" Na to je opravdu těžké odpovědět. Oslabil tak tým nejen v tomto zápase, ale zřejmě i na podstatnou část příští sezóny.

Roh domácích, gól z toho nebyl

Suchdol si pak ve zbytku poločasu další šanci nevypracoval. Vyloženou šanci, která by volala po gólu, vlastně taky neměl. Jednu střelu z úhlu zklividoval Karol Lasocki. Na druhé straně se naši útočníci a záložníci snažili využít vysokého postavení gólmana a přehodit ho z větší dálky, ale nebyli úspěšní.

Velký tlak soupeře však přišel po přestávce. Snažili jsme se sice o rušové protiútoky a při poměrně riskantní hře domácí obrany to nebylo bez naděje na úspěch, ale většinu času se hrálo na naší půlce. Zadní řady v čele s Matějem Císařovským a přesunuvším se Nadeemem Meghjim to však zvládaly perfektně. V dobrém světle se ukazoval i Laurin "Bert" Chambo. Měli jsme také štěstí. Domácí jednou trefili břevno a jednou tyč.

Brankář Karol Lasocki má míč ve své moci, na vše dohlíží Nadeem Meghji

Rozhodující okamžik přišel v 80. minutě. Z levého křídla si na střed naběhl šikovný útočník, Karol zmenšil střelecký úhel velkým vyběhnutím, odražený balón se dostal (zřejmě i přes střílejícího hráče) k druhému útočníkovi a ten dával do odkryté branky. Otázkou je, zda to nebyl ofsajd, protože náš obránce sice byl blíže k naší brance, ale Karol byl hodně vyběhnutý, takže pravidlo o postavení mimo hru založené na tom, že před brankovou čarou musí být dva hráči bránícího mužstva, bylo možná porušeno. Obvykle se počítá s tím, že tím prvním je brankář, náš byl ale hodně vepředu.

I v deseti jsme se ještě pokusili o vyrovnání a upřímně řečeno Suchdol měl strach o výsledek. Naše pokusy ale nebyl natolik výrazné, aby ohrozily soupeřova brankáře se sebevědomím dorůstajícím topoly vedle hřiště.

Domácí hráči i diváci po zápase uznávali, že se náš tým nemá za co stydět (kromě zbytečného vyloučení) a že nejslabším na hřišti byl rozhodčí Hudek.

Pojďme se tedy se sezónou rozloučit příští sobotu 8. června domácím zápasem se Střešovicemi.

Sestava: Karel Lasocki - Laurin "Bert" Chambo (68. Štěpán Rybka), Honza Halgaš, Matěj Císařovský, Zbyněk Zacha - Tonda Kremlík (61. Tamirepi "Frank" Tapiwa), Boris Mba Ndong, Nadeem Meghji, Seun Fasanya, Matěj Palek - Faith Adubofour