Záchrana! Slepená sestava dokázala přejet Slivenec

Sokol Lipence B - AFK Slivenec B 4:0 (1:0)

Nadeem Meghji překonává brankáře Slivence a dává na 1:0

Seznam omluvenek byl tentokrát delší než soupiska hráčů, kteří mohli být k dispozici. Když se omluví dva nebo čtyři hráči, jde to zvládnout, ale s patnácti omluvenkami uděláte co...?

Nicméně čtrnáct hráčů schopných obout kopačky jsme nakonec našli. A díky všem! Byť hráli v této sestavě společně poprvé a zřejmě i naposledy. Ale v sobotu v pět hodin vytvořili tým, který si zřejmě vzal kus energie z O2 Areny, kde zrovna čeští hokejisté přejeli Švédy 7:3.

Slivenec se pokusil posílit minimálně dvěma hráči áčka, ale nějak mu to neklapalo. Uprostřed pole jsme měli hodně prostoru a naše záloha ve složení Honza Cikrt, Boris Mba Ndong a Nadeem Meghji si tam otevřela dispečink přihrávek. Hned po úvodních minutách, kdy si naši hráči pěkně přihrávali po zemi a téměř nepustili soupeře přes půlku, bylo zřejmé, že si jdeme pro tři důležité body.

Perfektní zápas hrál i Honza Halgaš. S kapitánskou páskou operoval na levém beku, ale byl velmi aktivní a vyrážel do protiútoků. Hned v 5. minutě se prodral až do velkého vápna a střelou na vzdálenější tyč pořádně protáhl gólmana hostí. K odraženému míči se dostal Tapiwa "Frank" Tamirepi, ale trefil jen tyč.

Prodírali jsme se houštinou obrany Slivence a gól visel na vlásku. A když se Nadeem Meghji dostal za obranu a už se chystal překonat sliveneckého brankáře, přišel faul a penalta. Hosté mohou mluvit o štěstí, že sudí nevytáhl červenou kartu. Byl to zákrok posledního obránce na útočníka, který šel sám ma branku...

Nicméně Nadeem si s penaltou poradil náramně a vedli jsme 1:0.

Souboj před naší brankou. Karol Lasocki je ve střehu. Gól z toho nebyl

Měli jsme další převahu, ale vyloženou šanci jsme si nevypracovali.

Po změně stran se do první velké šance dostal šikovný mladík Tonda "Jonda" Kremlík. Udělal kličku i brankáři, ale při pokusu obstřelit obránce míč moc přizvedl a mířil nad břevno.

Šance Slivence, ale trestňák šel vedle naší branky

Opět bylo vidět, že jsme lepší a že bychom měli dát druhý gól. Ten ale přišel až v 66. minutě. Trenéři chtěli oživit útočnou aktivitu a poslali na hrot velmi aktivního kapitána Honzu Halgaše. Ihned poté, co se postavil jako tykadlo do útoku, ho z trestňáku našel Matěj Císařovský a Honza hlavou krásně překonal gólmana hostí.

Slivenec se na naši polovinu dostával jen zřídkakdy. Obrana v čele s Matějem Císařovským a Oscarem Frenchem si hlídala výpady slivenecké útočné vazby a hasila je v zárodcích.

Nakonec naše vítězství bylo více než přesvědčivé. Po hezké akci a výměně míče mezi Borisem a Tondou prvně jmenovaný obešel i brankáře a dal na 3:0. A o tři minuty později se dostával ke střele a byl faulován. Odmítl předat míč k exekuci jiným spoluhráčům a bezpečně proměnil nařízenou penaltu. I on si sobotní zápas velice užíval. Koneckonců dostal se do čela tabulky střelců B-týmu.

Boris Mba Ndong bezpečně proměňuje penaltu a dává na 4:0

Vítězství nás udrželo ve II. třídě. Sestupovat bude s největší pravděpodobností jen jeden tým a tím je po sobotě Lochkov. Dvě kola před koncem ztrácí na předposlední Cholupice nedostižitelných sedm bodů, my jsme se vyhoupli na 8. místo.

Sestava: Karel Lasocki - Honza Halgaš, Matěj Císařovský, Oscar French, Zbyněk Zacha - Honza Cikrt, Tamirepi Tapiwa (46. Tonda "Jonda" Kremlík, Boris Mba Ndong, Nadeem Meghji, Štěpán Rybka (81. Braňo Cmiel), Matěj Palek (65. Andrej Shalak)
    Branky: Mba Ndong 2 (1 z pen.), Meghji, Halgaš