• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  Příprava - 25. 2. 2023
  Mladé pušky z Rudné jsme nakonec zlomili

  Sokol Lipence B - FK Rudná 4:2 (2:1)


  Dennis Slaman (schovaný za hráčem soupeře) právě proměnil penaltu, vedeme 2:0

  Protože jarní sezóna začíná letos velmi brzy, museli jsme první přípravný zápas přichystat také velmi záhy. S FK Rudná hrající okresní přebor Prahy-západ jsme dohodli přátelské utkání na umělce v Radotíně.

  Rudná má velmi mladé mužstvo, převažují dorostenci kolem 18 let. Snažili se hrát rychle a kolmo k brance, ale naštěstí pro nás byli ukvapení, zbrklí a nepřesní. Pavel "Krejzy" Krejzar, který premiérově zaskočil v brance, tak neměl mnoho práce. Mladíci stříleli většinou vedle jeho branky.

  Naopak my jsme využili hned první šanci ve 12. minutě. David Čech vybojoval míč vlevo, udělal pár rychlých kroků a okamžitě centroval po zemi do vápna. Tam Vojta Doubek, který se vrátil na hřiště po dlouhé pauze, levačkou z voleje prostřelil gólmana soupeře.

  Druhá branka padla z penalty. Exekuce se ujal Dennis Slaman a bezpečně proměnil.


  Obrana hostí odvrací centr do vápna

  V poslední minutě první půle nevyšel naší obraně ofsajd systém. Lépe řečeno za obranou zůstal nováček Braňo Cmiel, takže kolmice na rozběhnuté křídlo Rudné byla v souladu s pravidly a soupeřův hráč obstřelil Krejzyho.

  V nástupu do druhé půle jsme se nedokázali soustředit na rozehrávku a Rudná měla chvíli převahu. Po jednom závaru se krásně trefil její záložník a prudkým obloukem zavěsil pod břevno.

  V té chvíli už na hřišti nebyl David Čech, kterého bolela třísla, a Faith Adubofour, jehož soupeř zasáhl do kotníku a Faith po došlápnutí zakřičel bolestí. Na nohu se již nepostavil a přijela pro něj sanitka. Naštěstí z nemocnice hlásil, že to není zlomené, ani přetržené vazy, ale "jen" distorze. Což však může znamenat pár týdnů odpočinku od fotbalu.

  Čtvrt hodiny před koncem rozjížděl útok uprostřed pole Vojta Doubek, rozehrál doleva na Braňa Cmiela a utíkal si naběhnout kupředu. Braňo však viděl, že brankář je povyběhnutý z branky, opřel se do přihrávky z první a míč skončil velkým obloukem v síti. V prvním zápase na velkém hřišti za Lipence tak Braňo vstřelil svůj premiérový gól.

  Měl dokonce ještě dvě šance, ale jednou střelu vytáhl brankář a jednou šl míč mimo tři tyče.

  Na 4:2 pak pojistil vítězství B-týmu Vojta Doubek a dorazil tak mladé a houževnaté pušky z Rudné svým druhým gólem v utkání.

  V úplném závěru pak ještě he zry s pochroumaným kotníkem odstoupil Tomáš Bernklau, ale domů pak odešel po svých, takže snad bude brzy v pořádku.

  Celkově to po zimní pauze nebyl špatný zápas. Obrana v čele s Martinem Halgašem a Oscarem Frenchem hrála spolehlivě, výhodou bylo, že si mohli nahrávat zpátky s Krejzym, jenž navíc mužstvo zezadu řádně dirigoval. Beci hráli ostře a snažili se útočit po lajnách, ať to byl Matěj Císařovský, Tomáš Bernklau nebo Andrej Shalak.

  V první půli byl nezastavitelný David Čech, Faith do zranění až příliš držel míč, vepředu ukázali sílu jak Vojta Doubek, tak Dennis Slaman, své si odehráli i Richard Mareš, Nadeem Meghji, Paul Ginnane a Seun Fasanya.

  Pokud počasí dovolí, další zápas hraje B-tým doma v sobotu 4. března od 15 hodin proti sousedním Černošicím.

  Sestava: Pavel Krejzar - Tomáš Bernklau (Andrej Shalak), Martin Halgaš,, Oscar French, Matěj Císařovský - Paul Ginnane - Richard Mareš (Dennis Slaman), Faith Adubofour (Seun Fasanya), David Čech (Braňo Cmiel), Nadeem Meghji - Vojta Doubek
  Branky: Vojta Doubek 2, Dennis Slaman (pen.), Braňo Cmiel
  (jkl)