• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  7. kolo - 1. 10. 2022
  Béčko otočilo zápas v posledních třech minutách

  Sokol Lipence B - Sparta Košíře 3:2 (0:0)


  Yoni Girardey v prvním poločase v obrovské šanci netrefil míč dobře

  Lipenecký B-tým v bláznivém zápase nakonec udolal Spartu Košíře gólem v 93. minutě, když ještě minutu před uplynutím řádné hrací doby prohrával 1:2.

  V sestavě, do které se po pauze zapojili Yoni Girardey, Faith Adubofour a Dennis Slaman, jsme se do soupeře hned od úvodu zakousli. Záloha pracovala tentokrát velmi dobře, vyhrávala souboje uprostřed hřiště a rozehrávala do stran, odkud pak křídla posílala centry do vápna. Bohužel ani jeden se neujal.

  Skvěle kopl trestňák Faith Adubofour, ale blýskl se i košířský brankář (45 let) a střelu do růžku krásně vytáhl na roh. Pak se po rohu odrazil míč k Yonimu, ale tomu se v malém vápně míč svezl po kopačce a místo jasného gólu z toho byla plouživka po zemi, kterou odkopl do bezpečí hostující obránce.

  Nepovedl se ani závěr akce po rohu Davida Čecha: jeho bratr Daniel z úhlu nevystřelil, ani nepřihrál - míč se dokutálel do náručí brankáře.

  Všechny popisované momenty můžete vidět v sestřihu z prvního poločasu:  Hosté toho v prvním poločase moc nepředvedli. Měli jsme určitě dát jeden dva góly a vstoupit do druhé půle s náskokem.

  Po přestávce se totiž náš výkon opět zhoršil. Každá druhá přihrávka mířila na kopačky soupeře, nebyli jsme ani důrazní, lehce jsme ztráceli balóny.

  Přesto jsme šli do vedení, i když přišlo trochu jako dar z nebes. Daniel Čech kopal trestňák z úctyhodné vzdálenosti, muselo to být přes 30 metrů. Míč však ve vzduchu zaplaval, brankář udělal úkrok doleva a pak při snaze vrátit se zpět uklouzl a nestihl zabránit míč v cestě do sítě.

  Hra se však příliš nezlepšila, vrch měli po většinu druhé půle hosté. Ale zvýšit jsme mohli zase my. Faith Adubofour se prosmýkl mezi všemi obránci a sám před brankářem přehodil jak gólmana, tak i branku. Škoda, kdyby to bylo 2:0, hosté by se už těžko vzpamatovávali.

  Takhle naopak ožili a tlačili se před naši branku. Při jednom zákroku Yoni Girardey atakoval hráče hostí ve vápně tak nešikovně, že ho podrazil a kopala se penalta. 1:1.


  Radek Činovec se snaží čelit penaltě, soupeř byl ale úspěšný

  Bohužel bylo ještě hůř. Za pět minut utekl naší obraně rychlý košířský útočník a podél vybíhajícího Radka Činovce otočil skóre na 1:2.

  Do konce chybělo něco kolem čtvrt hodiny a naši hráči se snažili s výsledkem něco udělat. Vyrovnat se jim podařilo těsně před uplynutím 90 minut. Daniel Čech kopal trestňák zleva, poslal před branku prudký centru, Dennis Slaman ho lehce lízl hlavou a míč zapadl do branky.


  Chvíle před závěrečným gólem. Míč z kopačky Daniela Čecha letí na branku a Yoni Girardey a Martin Halgaš dobíhají. Vzápětí brankář míč jen vyrazí před sebe a Yoni dorazí do sítě

  Mnozí by byli rádi, aby se už pískal konec. Ale hrálo se dál. Nejprve zaútočili hosté, ale při našem protiútoku Košířští faulovali zhruba zase asi 30 metrů před brankou. K míči se opět postavil Daniel Čech a ostrou ranou se snažil překvapit brankáře tak, aby míč ještě před ním skočil. Povedlo se. Gólman střelu jen vyrazil před sebe a tam dobíhající Yoni Girardey umožnil explozi radosti hráčů v červenobílých dresech, lavičky i diváků za klandrem. 3:2!

  Nakonec tedy body zůstaly doma, ale bylo to dost se štěstím. Kdybychom ale využili převahy v prvním poločase, mohlo to být klidnější. Druhý poločas byl herně opět nepovedený.

  Sestava: Činovec - Císařovský (87. Ginnane), M.Halgaš, French, Daniel Čech - Piteau (46. Mareš), David Čech (46. Gross, 71. Fasanya), Adubofour, Riabsameu - Girardey, Slaman
  Branky: Daniel Čech, Slaman, Girardey (jkl)