• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  5. kolo - 17. 9. 2022
  O vítězství nebylo pochyb, mohlo to být dvakrát tolik

  Sokol Lipence B - TJ Točná 4:0 (2:0)


  Míč po hlavičce Dennise Slamana míří do břevna

  Lipenecké béčko tentokrát od první minuty nemělo pochybnosti o vítězství. Jedinou slabinou bylo, že jsme se chvílemi přizpůsobili špatnému výkonu soupeře a nepřejeli ho dvojnásobným rozdílem.

  Hned z prvního útoku jsme skórovali. Neeco Riabsameu se dostal do vápna, nacentroval na Dennise Slamana, ale brankář centr stáhl. Zdálo se být po akci. Jenže gólmanovi míč vypadl z rukavic a Dennis pohotově umístil míč k tyči. 1:0.

  Zdálo se, že vše bude v pohodě a soupeře s přehledem vyprášíme. Jenže jsme ho bohužel podcenili, hráli bez pohybu a kazili obrovské množství přihrávek. Když jsme se dostali k míči, tak místo abychom hru zrychlili, zpomalili jsme pohyb - a bohužel i myšlení.

  Skoro půl hodiny se tak hrál nezáživný fotbal s velkým podílem zkažených míčů na obou stranách. Do šance jsme se takřka nedostali. A když ano, trefil Dennis hlavou břevno (viz foto 1).

  Soupeř měl jedinou šanci, ale pěknou střelu do vinglu vytáhl akrobatickým zásahem Radek Činovec.


  Matt Winters (není na snímku) dává hlavou po rohu Matěje Císařovského druhý gól. Přihlíží Richard Mareš  Naštěstí jsme do přestávky náskok zvýraznili. Matěj Císařovský kopal roh, Matt Winters vyskočil na hlavičku a krásně dal na 2:0.

  Druhá půlka byla z naší strany o něco lepší. Přesněji jsme si přihrávali, i když někdy jsme darovali balón bez jakékoli tísně soupeři přímo na kopačky.

  Po pěkné akci, na jejímž konci byl opět Matt Winters jsme dali na 3:0 a snad ještě hezčí byla kombinace se závěrečnou střelou Borise Mba Ndonga k tyči.


  Radek Činovec se připravuje na zákrok, ale bývalý ligový fotbalista Michael Žižka (dříve také Zbraslav nebo Cholupice) se k míči nedostal  Točná byla ve druhé půli ještě marnější než v první a na hřiště poslala dokonce šedesátiletého hráče Martina Klepiše. My jsme toho bohužel nevyužili k dalšímu navýšení náskoku. V pěkné šanci byl po centru Tomáše Bernklaua Matt Winters a chtěl si sáhnout na hat-trick, ale v pádu minul branku.


  Martin Halgaš se zavěsil do vzduchu (úplně vpravo), ale gólman jeho hlavičku vytáhl z branky  Příští zápase se hraje v sobotu 24.9. od 16:30 v Lochkově.

  Sestava: Činovec - Císařovský (58. Bernklau), M.Halgaš, Winters, Týč - Ginnane (46. Gross) - Mareš (46. Mba NDong), Adubofour (58. V. Kábele) Piteau, Riabsameu - Slaman (90. French)
  Branky: Winters 2, Slaman, Mba Ndong (jkl)