• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  5. kolo - 11. 9. 2021
  Mělo to být třikrát tolik

  Sokol Lipence B - TJ Točná 2:1 (2:0)


  Davide Ricciardi jen kontroluje nepřesný trestňák hostí

  Béčko se konečně dočkalo vítězství a opustilo poslední místo v tabulce. I když jsme se do poslední chvíle báli nějakého náhodného vyrovnávacího gólu, poměr sil na hřišti byl jednoznačný. Kdybychom vyhráli o pět či šest gólů, nikdo by se nemohl divit.

  První šanci si vypracoval dobře hrající Laurin Chambo. Zpracoval si míč na prsa a hned z voleje vypálil přesně k tyči. Hostující brankář však vytáhl zákrok z kategorie zázračných a vytáhl střelu na roh.

  Ovšem stačila chvilka nepozornosti a útočník Točné uháněl sám na branku. Davide Ricciardi vyběhl daleko za vápno a odvrátil míč do bezpečí. Bohužel ho nevědomky tečoval rukou a inkasoval žlutou kartu za zmaření brankové příležitosti.

  První gólový úspěch sice zaznamenal David Čech, ale zásluhu na tom mají dva spoluhráči, kteří akci vymysleli. Cyrille Piteau vyvezl míč z obrany, krásnou křížnou přihrávkou po zemi vybídl ke střele Vojtu Doubka, gólman Točné míč jen ztlumil a David Čech z metru dorazil míč do prázdné branky.

  Pak se pěknou střelou zpoza obránce prezentoval Vojta Doubek. Míč před brankářem skočil a odrazil se do sítě. Hostující strážce svatyně neměl čisté svědomí.

  Vojta byl při chuti a vypustil z pravačky ještě jeden projektil. Tentokrát se ale brankář vyznamenal a vytěsnil balón na roh.


  Richard Mareš a Seb Gross ve vzdušném souboji ve vápně soupeře

  Druhý poločas byl z naší strany festivalem zahozených šancí. Nejprve Boris Mba Ndong sám před brankářem trefil jen jeho nohy. Kuba Hotěk byl podobně (ne)úspěšný, stejně tak Martin Barva.

  A tak najednou zahřmělo na druhé straně. Standa Řezník z Točné se dostal přes dva naše hráče a předložil jako na podnose svému spoluhráči. Davide Ricciardi byl bezmocný. 2:1.


  Mírná šance Točné

  Hrklo v nás jako ve starých pendlovkách, ale pořád jsme byli o parník lepší. Jen kdyby se dařilo proměňovat ty šance. V tutovkách zklamali opět Kuba Hotěk a Martin Barva, stejný hráč centroval na Matta Winterse, ale tomu se hlavička byla moc nepovedla.

  Pak postupoval sám zprava na brankáře Pepa Vladyka, ale nedokázal vypálit, ani vymyslet finální přihrávku. Stejně jako o chvíli později, když předložil Martinovi Barvovi míč na dlouhou nohu.


  Tady se Davide Ricciardi vyznamenal, zblízka kryl nepříjemnou střelu útočníka hostí

  Do závěrečného hvizdu už se nic nezměnilo a B-tým mohl oslavovat první vítězství. Úspěch přinesla mj. změna řízení týmu, kterého se ujal Cyrille Piteau. Ten na místě jednoho ze stoperů přispěl k dominantní hře celé obrany.

  Sestava: Ricciardi - Gross (78. J. Vladyka), Piteau, Winters, French - Mareš (65. Ginnane), Riabsameu, David Čech, Mba Ndong (60. M. Halgaš), Doubek (46. Hotěk) - Chambo (46. Barva)
  Branky: David Čech, Doubek
  (jkl)