• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  3. kolo - 26. 8. 2021
  V bitvě na Bílé Hoře jsme tahali za kratší konec

  Sokol Bílá Hora - Sokol Lipence B 4:2 (2:2)


  Davide Ricciardi odvrací centr domácích hráčů

  V předehrávaném zápae 3. kola jsme ve čtvrtek večer vyjeli na Bílou Horu. Soupeř, který ještě před několika lety hrával dokonce přebor, se netají ambicemi na postup zpět do vyšších sfér pražských soutěží. My naopak máme co dělat, aby se naše béčko po deseti letech nevrátilo do "pralesa" III. třídy. Výkonem sice zápas od zápasu rosteme, pořád ale máme po třech zápasech na kontě 0 bodů.

  Zápas jsme nezačali vůbec špatně. Na malém prostoru místní umělky jsme dobře dostupovali hráče a domácí nepouštěli k větším šancím. A dokonce se nám povedlo otevřít skóre. Nadeem Meghji se dostal k propadlému míči na pravém křídle nějakých 35 metrů od branky. Všiml si, že gólman stojí hodně z brány a zkusil ho překvapit. Balon nejprve vypadal, že branku přeletí, ovšem těsně nad vyběhnutým brankářem se snesl, ten jen promáchl a míč zapadl pod břevno. 0:1!

  To však soupeře nakoplo a my se museli zatáhnout a čelit početným pokusům o domácí průniky. Po jednom z nich se kopal roh z levé strany, který domácí hráč zahrál nízko a prudce na bližší tyč. Tu hlídal Seb Gross, míč skrz něj ale propadl a odrazil se od chumlu našich bránících hráčů, kteří nestačili zareagovat. Poměrně laciná chyba a bylo to 1:1.

  A za chvíli jsme prohrávali, pravý bek poslal dlouhý pas za obranu, který rychlé křídlo domácích stačilo doběhnout a z první napálilo míč k pravé tyči branky Davide Ricciardiho. Náš gólman si na míč sice sáhl, v cestě za jeho záda mu ale nezabránil. 2:1.

  Nenechali jsme se však otrávit a zkoušeli dál hrát naší hru, založenou na poctivém dostupování hráčů odzadu a trpělivé rozehrávce. Na malém prostoru bělohorské umělky by totiž bouchání míče nazdařbůh dopředu mělo pramalý smysl.

  A trpělivost se vyplatila, po dobré kombinaci na levé straně se dostal veprostřed k míči Boris Mba Ndong a z nějakých 23 metrů vystřelil. Míč tečoval jeden ze stoperů do protipohybu brankáře a my jsme vyrovnali na 2:2.

  Domácí se ještě snažili a Davide Ricciardi dvakrát vynikl a chytil dva jisté góly. I my jsme měli ještě pár šancí, v největší z nich po přímém kopu Michala Krůty jeho utaženou a technickou střelu pod břevno vysoký gólman Bílé Hory lapil.


  Okamžik těsně před prvním gólem Bílé Hory. Seb Gross nechal u tyčky trochu místa a bělohorský hráč jím procpal míč z rohu do branky

  V druhém poločase jsme chtěli do zápasu vstoupit stejně jako v prvním, nezaleknout se dobře hrajícího soupeře, který umělku zná jak své boty a hru na ní ovládá. Ještě ale nebylo nic ztraceno, pořád jsme domácím stačili.

  Pak přišel trestňák soupeře asi z 25 metrů z pravé strany. Hráč domácích míč zakroutil kolem zdi, Davide přes zeď míč pravděpodobně neviděl a pak už nestačil zareagovat. 3:2. To nás zlomilo, znervózněli jsme a začali ztrácet míče.

  Ale stihli jsme být ještě občas nebezpeční. Kuba Hotěk vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený míč, postupoval k brance, nahrál pod sebe Nadeemovi, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč.

  A domácí se začali bát. Začali zakopávát míče při autech, brankář se pro míče plížil jako nejpomalejší ze šneků, hráči po jakémkoli kontaktu na hřišti polehávali.

  Bohužel jsme to nedokázali potrestat. Naopak se nám začala na kopačky vkrádat nepřesnost a únava, míč nám odskakoval a začali jsme prohrávat důležité souboje na půlce. Rovněž rozehrávka nebyla už tak konstruktivní, celé to bylo nějaké nervózní...

  Ke konci už Bílá Hora hrála, co potřebovala, každý náš vybojovaný míč jsme o dvě vteřiny později ztratili nepřesnou přihrávkou nebo přílišným "drbáním". V závěru nám ještě po pravé straně pláchlo rychlé křídlo, předložilo před bránu a tam stačilo jen doklepnout. 4:2, konec šmytec.

  Celkově to z naší strany nebyl špatný zápas, hlavně první půli jsme hráli soustředěně a trpělivě. V druhé půli ale obavy z dobrého výsledku, plus ostré zákroky a nadávky domácích (ostatně, nebylo to poprvé, i v minulých zápasech se na hřišti dost ostřilo, a to i slovně…) nás rozhodily.

  Sestava: Ricciardi - Gross (46. Fasanya), M. Halgaš, Winters, French - M. Krůta (65. Ginnane) Mareš (46. V. Doubek), Riabsameu (60. Hotěk), David Čech, Mba Ndong - Meghji (80. V. Kábele)
  Branky: Meghji, Mba Ndong
  (vkl)