• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  2. kolo - 22. 8. 2021
  Převaha v poli nestačí, musíme dávat góly

  Čechie Smíchov B - Sokol Lipence B 4:1 (3:0)


  Honza Halgaš (5) a Vojta Doubek (10) v hlavičkovém souboji. Bránu bohužel neohrozili

  B-tým v neděli na stejném hřišti jako A-tým v sobotu také nezískal ani jeden bod. Navíc zřejmě aspiruje na rekord soutěže. Přestože jsme měli výkop a tedy míč v držení, dostali jsme gól už ve 30. vteřině, když domácí skórovali ze druhého dotyku míče. Po přihrávce ze středového kruhu dozadu si obránci několikrát vyměnili míč, soupeř ale těsně presoval. A když Boris Mba Ndong přihrál na obsazeného Seuna Fasanyu, útočník Čechie prvním dotekem míč zblokoval a druhým dotekem ho jeho spoluhráč napálil na branku. Míč ještě někdo tečoval tak nešťastně, že brankář Davide Ricciardi neměl nárok.

  To vámi otřese, když ještě nepřekročíte půlicí čáru a už prohráváte. Nicméně nepadli jsme úplně do kolen a postupně začali mít herní převahu. Boris Mba Ndong vyslal na branku z 25 metrů pěkný projektil, ale brankář míč vyrazil. Vojta Doubek po centru Richarda Mareše hlavičkoval, ale gólman byl znovu na místě. Cyrille Piteau z úhlu dorážel odražený balón, ale ke vší smůle opět trefil jen brankáře.

  A do toho přišla chyba v zadních řadách. Stopeři byli chvilku příliš daleko od sebe, soupeř toho využil, záložník vyslal kolmici na hrotového útočníka a ten s přehledem zakončil.

  Stále jsme si však věřili. Stačí dát jednoho góla a jsme zpátky ve hře! Jenže prudkou střelu Richarda Mareše z úhlu do vinglu brankář zase vyrazil. Neujala se ani akce Nadeema Meghjiho, ani dorážka Vojty Doubka. Jako by ta branka byla začarovaná.


  Takhle většinou končily naše šance. Netrefili jsme branku

  No a pak se zase po delší době dostala Čechie k naší brance a zahrávala roh. Honza Halgaš hlavou odvrátil, ale odražený míč napálil záložník domácích trochu bezhlavě na naši branku. Bác! Zase tečovaná střela a Davide zase bezmocný.

  Do druhého poločasu jsme udělali tři změny a vytvořili si velký tlak. Po deseti minutách se konečně podařilo prolomit střelecké prokletí a po zhruba 150 minutách od začátku sezóny jsme dali první gól. Jeho autorem byl Nadeem Meghji, který si převzal balón kousek za půlkou, narazil si s Vojtou a podél brankáře snížil.

  Byli jsme napumpovaní jako lokomotiva a jeli plnou parou vpřed. Jenže před brankou jako by svítila červená na semaforu. Michal Krůta vypálil parádně z dálky k tyči, ale mladý strážce branky se zase vyznamenal. Kuba Hotěk se snažil pronikat po pravém křídle a předkládat centry před branku, ale žádný se neujal. V rozhodujících chvilkách nám míč odskočil nebo se odrazil na kopačky domácích hráčů.

  Nedařily se nám ani standardní situace. Boris a Vojta z trestňáků netrefili branku, rohy létaly příliš nízko.


  Trestňák Vojty Doubka v brance neskončil

  V závěru jsme přešli s hrou už jen na tři obránce a vrhli všechno do útoku, ale Čechie toho využila a po brejku pečetila na konečných 4:1.

  Byl to smutný zápas. Domácí funkcionáři pak konstatovali, že jejich tým dostal vítězství darem a že v neděli z Lipenců přijel fotbalovější tým než v sobotu. Co je to ale platné. Krčíme se na posledním místě tabulky s hrozivým skóre 1:12. Jedinou útěchou je, že nepředvádíme zběsilé odkopávání z pralesní ligy. Snažíme se hrát fotbal a až po velké vápno nám to celkem jde. "Já vlastně nemám, co bych klukům vytkl," řekl po zápase trenér Vláďa Halgaš.

  Snad se to brzy zlomí a kromě hezké hry si budeme moci vychutnávat i vítězství.

  Sestava: Ricciardi - Gross (70. V.Kábele), French, J. Halgaš (46. O.Krůta), Ginnane (60. Chambo), Fasanya (46. M.Krůta), Mareš (46. Hotěk), Meghji, Mba Ndong, Piteau, Doubek
  Branka: Meghji
  (jkl)