• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  18. kolo - 8. 5. 2022
  Béčko je zachráněno, má nového střelce

  Sparta Košíře - Sokol Lipence B 1:3 (1:1)


  Roh našeho týmu v první půli, gól z toho nebyl

  Béčko se v posledních zápasech vzepjalo k velmi dobrým výkonům a je zachráněno. Tři zápasy, tři vítězství. A předtím ještě jedna remíza.

  Na skvělém trávníku v Košířích to přímo svádělo ke kombinační hře. A náš tým si to uvědomil. Snažil se hrát po zemi jako minulý zápas proti Lochkovu a začal ohrožovat branku domácích. První příležitost měl Dennis Slaman zhruba ve 20. minutě. Napřáhl asi z 22 metrů, míč pěkně zaplaval ve vzduchu a gólman byl rád, že ho odvrátil na roh.

  Podobně to zkusil o deset minut později Boris Mba Ndong, ale tomu míč lépe sedl a skončil pod břevnem košířské branky. Další šanci měl Dennis po centru Richarda Mareše, ale prudká hlavička šla bohužel jen do středu branky.

  Na druhé straně soupeř trefil břevno a odražený míč trefil brankáře Radka "Čínu" Činovce do zad, ale naštěstí si odrazil mimo branku.

  Pak se zranil Dennis a nahradit ho musel Viktor Kábele. Ten bohužel v poslední minutě prvního poločasu špatně vyhodnotil rozehrávku, odevzdal míč soupeři, ten podnikl rychlý protiútok a srovnal na 1:1.


  Domácí kopou roh, ale naše obrana je připravena

  Ve druhém poločase jsme šli opět do vedení. Michal Doubek uvolnil vlevo Davida Čecha, ten zabojoval u lajny a poslal prudký centr přes celou bránu. Tam nabíhal Richard Mareš a z voleje umístil míč pod břevno.

  Zřejmě se v něm po minulém zápase, kdy dal dva góly, probudil střelec. Protože to byl opět on, kdo další další gól. Tentokrát ho skvěle uvolnil Boris a Richard zkušeně přehodil vybíhajícího brankáře.

  Sám Boris mohl přidat čtvrtý gól. Šel sám na brankáře, chtěl mu udělat kličku, ale gólman mu to "nesežral" a vzal mu balón zpod kopaček.

  Domácí nebyli úplně bez šancí, ale dvakrát byl na svém místě Čína. Jednou mu znovu pomohlo břevno.

  Nicméně zápas jsme celkem bez problémů dovedli do vítězného konce. Domácí trenér konstatoval, že jsme byli lepší, také rozhodčímu se fotbal líbil.

  Závěr tabulky nyní vypadá takto:
  7. Lipence B 41:57 24 b.
  8. Košíře 38:34 23 b.
  9. Nebušice B 36:43 23 b.
  10. Střešovice B 54:58 21 b.
  11. Točná 43:54 17 b.
  12. Čechie Smíchov B 35:43 14 b.

  Sestava: Činovec - J. Halgaš, M. Halgaš, Winters, M. Doubek, - Ginnane (61. Gross) - Mareš, Mba Ndong, Piteau, D. Čech - Salman (36. V. Kábele)
  Branky: Mareš 2, Mba Ndong
  (jkl)