• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  12. kolo - 31. 10. 2021
  Zaskočené Řeporyje předvedly nefotbalový cirkus

  FK Řeporyje B - Sokol Lipence B 2:2 (2:2)


  Brankář Řeporyj stahuje centr z rohu

  Poslední podzimní zápas byl pro B-tým vlastně první jarní. Pražský fotbalový svaz se v obavě z epidemie covidu rozhodl úvodní kolo roku 2022 předehrát už letos. Na lipenecké béčko čekal na umělé trávě Motorletu B-tým Řeporyj, který byl namlsán po úvodní výhře ze srpna 8:0 v Lipencích a přáteláku z června 6:0 v Řeporyjích. A jeho hráči si asi mysleli, že se Lipaňáci (a cizinci v lipeneckých barvách) porazí sami.

  Jenže tahle cizinecká legie se tentokrát nedala. Od začátku šlapala řeporyjským hráčům takříkajíc na přezky a nebála se útočit. Hned v 6. minutě měl 100% šanci veterán Martin Barva, kterému nahrál zmatený obránce a vyslal našeho kanonýra vstříc řeporyjskému brankáři do boje jeden na jednoho. Martin se bohužel ukopl, nechal vyniknout gólmana a hned si od plic bohapustě zaklel.

  Za další tři minuty byl "Barvič" v šanci znovu. Zpracoval centr zprava na prsa, přehazoval brankáře, ale přehodil i branku.

  Ale ve 12. minutě už to přišlo. Martin ve vápně posunul míč na Borise Mba Ndonga a ten nekompromisně k tyči zařídil naše vedení.

  Řeporyjští znervózněli. Dostali se do pár šancí, ale nikterak hrozivých, takže nebylo divu, že přestřelili nebo z uctivé vzdálenosti darovali míč Davidovi Ricciardimu.

  Ve 20. minutě se nám povedla parádní akce. Po rozehrávce od brankáře Seb Gross vysunul po křídle Borise, ten poslal prudký centr před branku a Martin Barva v krkolomné pozici zvýšil na 0:2. Upevnil si také druhé místo v tabulce nejstarších střelců klubu. Skóroval v 48 letech a 186 dnech.

  To tedy řeporyjští hráči opravdu nečekali. A ztráceli nervy. 27letý Ondřej Ksandr, který prošel mládežnickými výběry Sparty, Bohemky a Dukly, hrál i třetí ligu ve Zbuzanech, avšak chování se nenaučil, křičel po vzájemném souboji na našeho francouzského kolegu Cyrille Piteaua: "Ty m*dko jedna italská nebo odkud jsi..." Rozhodčí bohužel nic neslyšel. Podobně pak "inteligent" Ksandr řval na Borise Mba Ndonga "Chcípáku!" nebo "Ty máš právo akorát tak mlčet!" Rozhodčí opět nic. Videozáznam bohužel také není, takže tyto výlevy zůstanou bez trestu. Ale to od frustrovaného soupeře nebylo všechno...

  Po jednom nešťastném odrazu ve vápně snížil řeporyjský David Pavelka, který alternuje i v A-týmu, ve 35. minutě podél Davide Ricciardiho na 1:2.

  Soupeř cítil šanci a tlačil se před naši branku. Minutu před koncem poločasu to Matt Winters přehnal s tvrdostí před vápnem a Řeporyje kopaly trestňák z ideální vzdálenosti kolem 18 metrů. Střela to byla pěkná, Davide se natahoval, ale až k tyči nedosáhl. Vyrovnáno.


  V příštím okamžiku skončí míč z trestňáku v naší brance. Vyrovnáno 2:2

  Druhá půle byl ve znamení naší herní převahy. Jestli se soupeř dostal k mírnému ohrožení naší branky dvakrát třikrát, tak to bylo hodně. Žádnou vyloženou šanci si nepřipravil.

  O to víc jsme byli aktivnější my. Jenže bez efektu. Průniky Nadeema Meghjiho nebo Borise či Dennise Slamana neskončily úspěchem. Střely Martina Halgaše nebo Laurina Chamba zachytila jen ochranná síť za brankou.

  "Domácí" sázeli na rychlé protiútoky, které ale obrana v čele s Mattem Wintersem dokonale zpacifikovala. Anebo se vystavili do ofsajdu. A frustrace a nadávky pokračovaly, když náš pomezní rozhodčí zvedl praporek. Pravidla ale nikdo nezměnil. Pokud je útočící hráč v době přihrávky blíže brance než bránící hráč, pak je to ofsajd.

  Po závěrečném hvizdu, kdy si hráči začali podávat ruce, se řeporyjský hráč Martin Blažek rozběhl k našemu pomeznímu a začal mu nadávat za odmávané ofsajdy. Dvakrát do něj břichem strčil, až ho povalil. Strhla se mela, strkanice, nadávky létaly vzduchem. Rozhodčí to tak tak ukočíroval a poslal oba týmy do šaten. Inkriminovaný incident však neviděl... Proto ani není v zápise o utkání.

  Škoda toho zápasu. Jednak že jsme nevyhráli, jednak pošramocených vztahů. S Řeporyjemi jsme vždy udržovali velmi přátelské kontakty. Nenaplněná očekávání hladkého vítězství ale asi s hráči soupeře zamávala...

  Sestava: Ricciardi - Gross, Winters, French, M. Halgaš - Fasanya (60. Meghji) - Mareš (55. Chambo), Mba Ndong, Piteau, Slaman - Barva (46. J. "Mára" Halgaš)
  Branky: Mba Ndong, Barva
  (jkl)