• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  11. kolo - 24. 10. 2021
  Jako na houpačce. Po vysoké výhře debakl

  SK Střešovice C - Sokol Lipence B 7:2 (3:0)  Tak jako jsme jásali po posledním domácím zápase (8:1 proti Suchdolu) , tak nám zbyly oči pro pláč po duelu ve Střešovicích. Souboj, který byl poměrně vyrovnaný, aspoň co se vyložených šancí týče, skončil debaklem.

  Nepovedlo se nám víc věcí, ale začalo to už na konci první desetiminutovky. Dvě ztráty uprostřed hřiště, které je na střešovické umělce malé a velmi rychlé, a během dvou minut jsme prohrávali o dva góly. Martin Barva, který musel zaskakovat za zraněného Davide Ricciardiho, neměl šanci gólovým střelám zabránit.

  Pak měl dvě obrovské příležitosti Boris Mba Ndong. V obou šel sám na bránu, ale v prvním případě mu při kličce sebral zpod kopaček míč brankář, podruhé místo střely volil zasekávačku a vše zachránil obránce.

  A jak už to tak bývá, soupeři nám tyhle chyby nedarují. Vzápětí dostal domácí útočník jen trochu prostoru a technickou střelou k tyči opět udělal z Barviče statistu. 3:0 do poločasu. Opět jsme dělali chyby v rozehrávce, hráli jsme příliš středem, krajní hráči byli úplně zbyteční.

  Kapitán Cyrille Piteau ale tým burcoval a za podpory mladých hráčů, kteří přijeli ze zápasu áčka, chtěl výsledek otočit.  Jenže místo toho Střešovice přidaly čtvrtý gól. Radek "Čína" Činovec se v brance ani nezahřál a tečovanou střelu z otočky, která se ještě odrazila od tyče, musel vyndavat ze sítě.

  Pak vyrazil do brejku Vojta Doubek, poslední obránce ho trochu zblokoval, ale Boris, který běžel v závěsu, míč do branky přece jen procpal.

  Najednou se obraz hry změnil, naši hráči byli u všech míčů dřív a vytovřili si mohutný tlak. Bohužel přišly dvě tisíciprocentní šance, které jsme ale spálili. Nejdřív Vojta Doubek skvěle vybojoval míč na pravé straně velkého vápna, postupoval k brance a před ní mu nabíhali tři spoluhráči. Vojta ale cítil gólový hlad jako cítí šelma pach krve - a chtěl zakončit sám. Brankář mu ale jeho střelu z úhlu vyškrábl na roh.

  Potom se do velkého vápna vřítil Boris a tváří tvář brankáři mohl skákající míč umístit placírou kamkoli do branky. Jenže on zvolil pumelici nártem a přestřelil málem až na sousední hřbitov.  Tady se utkání lámalo. Sice jsme pak ještě snížili, když vyražený balón do protipohybu brankáře dorazil Sebastian Gross, ale ty předchozí góly chyběly.

  A pak se zase domácí přihnali k naší brance a stylem "do čeho kopneš, to tam spadne", zvýraznili svůj náskok a v podstatě bylo po zápase.

  Poslední podzimní zápase hraje B-tým v neděli na Motorletu na umělé trávě proti Řeporyjím B.

  Sestava: Barva (46. Činovec) - Gross, Piteau, French, Shalak (35. Ginnane, 58. Meghji) - Fasanya - Mareš (46. Doubek), Mba Ndong, Riabsameu, Ivetic, (46. M. Halgaš) - V. Kábele (46. Barva)
  Branky: Mba Ndong, Gross
  (jkl)