• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 6. 6. 2021
  Venca Jankovský hat-trickem otočil zápas


  Když jsme z trestňáku dostali gól na 1:3, mnohý fanoušek si myslel, že je s námi konec

  Poslední přípravný zápas na domácím hřišti se silným soupeřem notně prověřil náš tým a jeho vůli otočit výsledek. Naštěstí jsme měli koncového útočníka Vencu Jankovského, jehož produktivita proměněná ve tři góly pomohla zvrátit nepříznivý stav.

  Do vedení šel brzy soupeř. Po naší levé straně unikl Ondrovi Krůtovi záložník, zacentroval do vápna a brankář Davide Ricciardi si zakřičel "Mám!". Jenže když mu stoper Honza Halgaš míč skutečně pustil, Davide ho neměl a jen vyrazil do pole. Tam se záložník Staré Huti nerozpakoval a z voleje poslal balón do sítě.

  Naše zahřívání trvalo dlouho. Bohužel i naši zkušení hráči jako Neeco Riabsameu nebo Boris Mba Ndong ztráceli hodně míčů po nevynucených chybách, také nováček Denys Ivanyshyn se teprve rozkoukával v novém prostředí, takže jsme se vůbec nemohli dostat do hry.

  Pomohlo až střídání a standardní situace. Veterán Martin Barva, který nastoupil nedlouho po plicní embolii, nešetřil krokem a vybojoval roh. Sám ho zahrál "do ohně", míč se odrazil k dobře hrajícímu Ondrovi Krůtovi, ten ho napálil zpět do vápna, tam se ho zmocnil Venda Jankovský a s přehledem ho umístil k tyči.


  Davide Ricciardi vytáhl jeden ze svých pěkných zákroků...


  ... a vytáhl míč na roh


  Pořád to ale nebylo ono. Směrem dopředu jsme působili váhavě a rozháraně. A soupeř toho zkraje druhé půle využil. Nejprve střední obránci nechali po rohu soupeřova útočníka totálně samotného před brankou, takže tomu už stačilo jen trknout míč za záda bezmocného Davide Ricciardiho.

  A chvíli nato Davide zkameněl znovu. Tresťák Staré Huti proletěl naší zdí a skončil až v síti.

  To už vypadalo dost zle, protože forma našim hráčům jako by odcházela.

  Naštěstí Venca Jankovský proměnil samostatný únik a přehodil brankáře, snížil na 2:3.

  O sedm minut později ve velmi podobné situaci obrana Staré Huti Vencu zfaulovala a kopala se penalta. Míč si vzal kanonýr Martin Barva a s přehledem poslal gólmana na druhou stranu, než umístil svou střelu. 3:3.


  Martin Barva zahrává penaltu za stavu 2:3...


  ... a s přehledem proměňuje


  Deset minut před koncem ukázal bojovnost Boris Mba Ndong. Na půli soupeře získal míč, proháčkoval se až do vápna a nezištně nahrál číhajícímu Vencovi. Ten se opět nemýlil a hat-trickem dokonal otočení zápasu z 1:3 na 4:3.

  Celý tým si pak mohl s chutí zazpívat vítěznou hymnu. Nejlepším hráčem byl opět Matt Winters, potěšil i návrat do formy Cyrille Piteaua, slušný výkon předvedli oba bratři Krůtové a Seb Gross. Střelecky se zaskvěl Venca Jankovský, po přestávce se velmi dobře zapracoval na stoperu mladší z bratrů Halgašových Martin.

  Sestava: Ricciardi - Gross, Winters, J. Halgaš, O. Krůta, Piteau, Mareš, Mba Ndong, Ivanyshyn, Riabsameu, Jankovský (M. Halgaš, Šturma, M. Krůta, Barva)
  Branky: Jankovský 3, Barva (pen.)
  (jkl)