• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 30. 5. 2021
  Pěkný zápas skončil nakonec remízou


  Okamžik před prvním gólem Taverners. Levý záložník se prosadil u lajny a vyslal pěkný centr na neobsazeného středního útočníka. Ten si pak už s hlavičkou věděl rady a umístil míč mimo dosah Davide Ricciardiho

  Cizinecký tým Taverners, který hraje v Praze amatérskou ligu a z nějž přišla většina našich zahraničních spoluhráčů, byl velmi dobrým soupeřem pro nedělní přípravný zápas. Všichni hráči ovládali míč nadstandardně, přihrávali si velmi přesně a často nechali naše fotbalisty jen běhat bez balónu. Buďme rádi za remízu.

  Do vedení šli brzy Taverners, když se na levé straně uvolnil záložník a z brankové čáry uvnitř velkého vápna předložil centr přesně střednímu útočníkovi. Ten nebyl hlídán a hlavičkou si snadno vybral nekrytý kout branky Davide Ricciardiho.

  Naše hra nebyla v první půli příliš dobrá. Ztráceli jsme spoustu lehkých míčů, kazili přihrávky a vůbec nebyli nebezpeční. K ohrožení branky soupeře jsme se dostávali jen sporadicky.


  Vojta Doubek zkusil exekuci trestňáku, ale přestřelil

  Bohužel jsme v nastaveném čase první půle dostali druhý gól. Po kopu z rohu v našem vápně Boris Mba Ndong nezpracoval míč, soupeřům záložník se z první opřel do míče, tan se odrazil od břevna, ale trefil padajícího gólmana Davide Ricciardiho a od něj směřoval do sítě. Smůla.


  Borisovi Mba Ndongovi míč ve vápně utekl, vzápětí ho záložník napálí do břevna, poté se míč odrazí od zad našeho gólmana do sítě

  Ani nástup do druhé půle se nám moc nevyvedl. S míčem hráli pouze hosté, my jsme opět běhali okolo nich jak cvičení ratlíci. Pak ale kouč Vláďa Halgaš udělal zajímavý tah a vyslal svého syna Honzu z obrany na hrot. Po dvou minutách Honzu našel kolmicí Matt Winters a Honza z voleje levačkou trefil přesně k tyči.

  To polilo naše hráče živou vodou a chvíli začali mít převahu. Obzvláště se činil na pravé záloze Andrej Shalak a byl za to poprávu odměněn gólem. Ačkoli byl nejmenší na hřišti, naběhl si na centr zleva a hlavou překonal brankáře. Oslavil tak premiérový gól v lipeneckém dresu!

  Pár šancí se pak ještě objevilo na obou stranách, ale branka už nepadla a pěkný zápas skončil remízou.

  Sestava: Ricciardi - Gross, Winters, J. Halgaš, Shalak, Mareš, Mba Ndong, Riabsameu, Týč, Chambo, Doubek (O.Krůta, V.Kábele)
  (jkl)