• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 22. 5. 2021
  Vítězství přišlo po dlouhých osmi měsících


  Venca Jankovský po samostatném úniku za stavu 2:0 netrefil branku

  Lipenecký B-tým po dlouhých osmi měsících ochutnal pocit vítězství. Naposledy vyhrál nad Točnou loni 19. září, poté remizoval s Košířemi a před uzavřením hřišť 10. října prohrál s Nebušicemi.

  Na to, že fotbalisté hráli regulérní zápas po sedmi měsících, to nebylo špatné utkání. Daly se čekat horší výkony a "kopání se za uši". Ale všichni to celkem dobře zvládli, a to i soupeř.

  Stínem utkání byla dvě nezaviněná zranění. Horší je případ Matěje Kavana, který nastoupil v lipeneckém dresu poprvé na zkoušku před jednáním o přestupu z Klučenic u Orlíku. Chvíli před poločasem si ale otočil koleno jako nedávno slávista Lukáš Provod a klesl k zemi. Večerní verdikt z nemocnice je podobně nemilosrdný jako o reprezentanta: přetržený přední křížový vaz a letos konec s fotbalem.

  To Emiliano Zambolin, který si také poškodil koleno už po první čtvrthodině, snad dopadl lépe. Sice nedohrál, ale v neděli vzkázal, že to příští týden půjde zkusit rozběhat.

  A právě Emiliano byl autorem prvního gólu. V 7. minutě jsme obléhali branku Drevníků a Emi nekompromisní střelou pod břevno poslal náš tým do vedení.

  Pak se ostřelování branky soupeře ujal Venca Jankovský. Nejdřív nedal, ale míč se k němu odrazil zpátky, Venca se podíval a umístil míč k pravé tyči. 2:0.

  Za tohoto stavu mohl přidat další gól, když na půlce Drevníku vybojoval míč a vydal se v samostatném úniku na dolní branku. Tak dlouho však váhal a přemýšlel, co s balónem, až ho poslal vedle branky. Skvělou šanci měl také Michal Krůta, kterého uvolnil Nadeem Meghji, ale brankář jeho střelu vyrazil.

  Ve druhé půlce hosté zlobili. Hned v úvodní minutě kopali roh a využili špatného postavení našich stoperů. Oba míč přelétl a soupeřův útočník hlavou překonal Davide Ricciardiho. 2:1.
  Špatně obsazený útočník Drevníků snižuje hlavou po rohu na 2:1

  Naštěstí jsme brzy odskočili znovu na dvougólový rozdíl. Další ze zkoušených posil Andrej Shalak (Ukrajina) vybojoval míč v souboji s vyběhnuvším brankářem, míč se pak dostal k Richardovi Marešovi, ten se uvolnil ve vápně a uklidil míč do sítě.

  Sám Andrej mohl ještě přidat další gól, když ho nádherně po úniku po pravém křídle našel Richard. Andrej však odkrytou polovinu branku netrefil a přestřelil. Pojistku mohl přidat o Vojta Doubek, který se dostal sám před brankáře, mířil k tyči, ale minul branku zhruba o 30 centimetrů.


  Mezinárodní sestava našeho týmu: zleva Ukrajina, Kamerun, Kanada

  Drevníky pak naší obraně zatápěly, snížily, ale závěrečný hvizd rozhodčího Kutiše znamenal vítězství. Pochvalu za něj a za výkon zaslouží celý tým, ale nejvíc zaujali spolehlivý Matt Winters, běhavý a tvůrčí Seb Gross, rtuťovitý a bojovný Neeco Riabsameu a poctivé ostré kraje Richard Mareš a Honza Týč.

  Příští víkend se hraje v neděli od 14:30 proti Taverners.

  Sestava: Ricciardi - Gross, Winters, J. Halgaš, Ginnane, Mareš, Meghji, Riabsameu, Týč, Emiliano Zambolin, Jankovský (M. Krůta, Emanuele Zambolin, Chambo, Kavan, Doubek, Shalak)
  (jkl)