• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší­ pří­pr. Mladší­ pří­pr. Předpří­pr. Stará garda

  8. kolo - 10. 10. 2020
  Zápas, který se nepovedl

  Sokol Lipence B - Sokol Nebušice B 1:4 (1:2)


  Jedna z šancí v první půli. Nadeem Meghji však hlavičkoval vedle branky

  Tak tohle byl zápas blbec, se vším všudy. Hrálo se bez diváků. v silném dešti. Nejprve se zpozdil rozhodčí, pak hned v první minutě pískl ve vápně neoprávněně malou domů, kterou náš hráč zahrál v tísni, neúmyslně při odkopávání míče před soupeřem. Naštěstí soupeř z dobré pozice přestřelil.

  Ujali jsme se poté vlády nad utkáním. Hosté se zmohli jen na nakopávání na svého kanonýra, který byl i ve 43 letech velmi rychlý, tvrdý a dal se jen těžko oddělit od balónu. Zpočátku ho naše obrana dokázala uhlídat a hned posílat míč zpátky na polovinu Nebušic.

  Tam jsme se však trápili. Nedokázali jsme si dobře nahrát, natož tvrdě a přesně vystřelit. V 10. minutě chyboval v rozehrávce na půli hřiště Boris Mba Ndong, soupeř podnikl rychlý protiútok do otevřené obrany a zmíněný hrot Nebušic dával do prázdné brány na 0:1.

  Naše trápení pokračovalo. Buď jsme dávali střely jako v kategorii mladších žáků, které se k brankáři stěží došouraly, nebo jsme bránu netrefovali. Po centru byl sám před brankou Nadeem Meghji, ale hlavou míč jen lízl, takže šel vedle. V ještě větší šanci byl Viktor Kábele, který po odraženém míči z první mohl umístit střelu lehce placírou k tyči, ale místo toho volil pumelici a netrefil branku.


  Brankář Nebušic sbíral centry do vápna a vytáhl i celkem čtyři nebezpečné střely, byl oporou svého týmu

  Gól visel na vlásku, ale místo toho si opět vzal míč nebušický kanonýr, vyhnul se před vápnem třem hráčům a poslal míč po mokrém trávníku na branku Davide Ricciardiho. Ten na ni bohužel nedosáhl a bylo to 0:2.

  Ještě do přestávky podobnou střelou snížil Laurin Chambo a zdálo se, že ve druhém poločase nic nebude bránit tomu, abychom skóre otočili.

  Znovu jsme se nastěhovali na půlku Nebušic, ale srážely nás špatné přihrávky, nepřesná střelba a centry stahoval vysoký gólman jako malinu skoro až po penaltový puntík.

  Nepřál nám ani rozhodčí. Neviděl míč na bicepsu nebušického obránce, který si tím pomohl při zpracování, ani faul na Pepu Vladyku, jemuž při pokusu o střelbu protihráč zablokoval pravačku.

  V době největšího náporu uteklo levé křídlo Nebušic a Seb Gross ho ve snaze o zablokování podrazil ve vápně. Penaltu soupeř prudkou ranou pod břevno proměnil a bylo to už 1:3.


  Davide Ricciardi tentokrát neměl šanci penaltu chytit

  I tak jsme se nevzdávali a snažili se se zápasem něco udělat. Bohužel nepřesnost a křečovitost nás do šancí nepustily. Naopak tři minuty před koncem Nico Philemotte stáhl k zemi unikajícího útočníka a ze zhruba 22 metrů hosté z trestňáku stanovili konečné skóre na 1:4.

  Radost a nadšené výkřiky z kabiny hostí zněly hodně dlouho. S vítězstvím v Lipencích nepočítali. "Pravdou je, že fotbaloví jste, jen jste nedali góly," řekl po zápase brankář Nebušic našemu vedoucímu. Uznání potěší, ale v kontextu bodového zisku je nám k ničemu...

  Kvůli anticovidovým opatřením je teď soutěž minimálně na dva týdny přerušena.

  Davide Ricciardi - Seb Gross, Vláďa Halgaš (62. Paul Ginnane) Michal Krůta (Nico Philemotte), Richard Mareš (72. Adriano Ivetič) - Neeco Riabsameu, Boris Mba Ndong, Nadeem Meghji (46. Martin "Melinho" Říha), Cyrille Piteau - Viktor Kábele (46. Pepa Vladyka), Laurin Chambo
  Branka: Chambo (jkl)