• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 5. 3. 2019
  Poslední zápas v hale béčko opět vyhrálo

  Sokol Lipence B - Partisan B 2:0 (1:0)


  Zbyněk Zacha hlavičkuje, ale těsně netrefuje

  Béčko v posledním zápase letošní zimní přípravy v hale na Strahově navázalo na dobrý výkon ze soboty v Šeberově a opět porazilo cizinecký tým Partisan B. Bylo to opět celkem s lehkostí, soupeř měl za celý zápas jen dvě šance, zatímco naši útočníci mohli pomýšlet klidně na dvoumístné skóre. Kdyby se trefovali do branky.

  Hned v úvodu chtěl náš tým ukázat, kdo je na hřišti pánem. Útočná dvojice Neeco Riabsameu - Emiliano Zambolin si vyměňovala role nahrávače a střelce, ale míč se ani po čtyřech střelách nevešel mezi čtyři tyče. A tak paradoxně první zásah brankáře si připsal lipenecký Davide Ricciardi, když ve 12. minutě s jistotou kryl střelu z úhlu.

  Davide se ale nejvíce vyznamenal zhruba ve 20. minutě, když útočník Partisanu v souboji jeden na jednoho přetlačil Seba Grosse a šel sám na branku. Jeho prudkou střelu však Davide vyrazil.

  Do podobné pozice se dostal na druhé straně i Emiliano - a také trefil jen brankáře.

  A tak první gól přišel až těsně před hvizdem rozhodčího oznamujícím konec první půle. Boris Mba Ndong se uvolnil, udělal kličku i brankáři a pohodlně zasunul míč do sítě.


  Závěrečný trestňák se Viktorovi Kábelemu příliš nepovedl, letěl vysoko nad

  Také ve druhé půli pokračoval náš kombinační fotbal plný nápadů a střel. Pohříchu nepřesných. Avšak pět minut po přestávce poslal krásným pasem Honza "Tyčka" Týč Borise po levém křídle, Boris až u brankové lajny míč zpracoval a naservíroval před branku. Nabíhající Nadeem Meghji vypálil z voleje šajtlí a už se zdálo, že brankář míč zkrotí. Ale rotace míče způsobila, že si ho gólman v podstatě hodil do sítě.

  Šance měli i Zbyněk Zacha po hlavičce, Boris, který se zase proháčkoval až před gólmana, ale ten střelu vyrazil. Další střelecké pokusy zaznamenali Tyčka, několikrát Emiliano a Neeco, znovu Boris a v závěru i Viktor Kábele z trestňáku, avšak bez úspěchu. Jak řekl po zápase kouč Rhys Mills, hra byla velmi dobrá, ale musíme počítat s tím, že soupeři v mistrovských zápasech budou silnější. Rhys si pochvaloval dobrou kombinaci, ale konstatoval, že především Emiliano a Neeco by si měli domluvit speciální střelecký trénink.

  Další zápas hraje B-tým v sobotu od 14:30 proti Drevníkům a následující sobotu 14.3. zaskakuje za áčko, které už hraje mistrák, v zimním turnaji na Aritmě proti Vonoklasům.

  Sestava: Davide Ricciardi - Sebastian Gross, Matt Winters, Zbyněk Zacha, Nadeem Meghji, Cyrille Piteau, Boris Mba Ndong, Nicolas Riabsameu, Emiliano Zambolin, Viktor Kábele, Honza Týč, Richard Mareš
  Branky: Mba Ndong, Meghji - tabulka střelců zde
  (jkl)