• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 27. 2. 2019
  Svižný zápas se šancemi nakonec skončil bez branek

  Sokol Lipence B - Čechie Smíchov B 0:0


  Šance před brankou Čechie, Neeco Riabsameu se však k míči nedostal

  Béčko si pozvalo k přípravnému zápasu na Strahov kolegy z Čechie Smíchov. Ti se zřejmě posílili pár hráči áčka, kterému odpadl zápas s Uhelnými sklady. Jinak je ale soupeř poskládán většinou z cizinců jako my, a tak v hale zněla především angličtina. V našem týmu byl nejdéle bydlícím Lipaňákem 23letý Viktor Kábele, který zde bydlí 18 let.

  Začali jsme lépe než soupeř a často byli na jeho půlce. Ve 4. minutě jsme předvedli akci, po které tleskal i soupeř. Cyrille Piteau rychle pronikl po pravém křídle, dal prudký centr před branku přímo na hlavu Emiliana Zambolina a ten krásně mířil k tyči. Pohotový brankář Čechie však míč vyrazil.

  O pět minut později měl Emi další šanci, pěkně ze vzduchu vystřelil a gólman vytáhl jeho střelu na břevno. Pak si Emi parádně narazil s Neeco Riabsameuem, ale v cestě míče do sítě stál opět brankář. Vyrazil Emilianovu střelu nohou.

  Hosté se snažili o rychlé brejky, ale často se vystavovali do ofsajdu. Největší šanci však měli po chybné rozehrávce náhradního brankáře Richarda Mareše. Jenže Ríša pak svou chybu skvěle napravil a v posledním okamžiku střelu směřující do brány skokem na zem vyrazil.

  Ve druhé půli už jsme nebyli tak aktivní, často jsme ztráceli míče, v čemž "vynikali" především "Boris" Mba Ndong a Viktor Kábele. Také jinak bezchybný Matt Winters jednou poslal do šance útočníka Čechie, ale ten nabídnutou šanci promarnil.


  Hráči hledí na míč nad jejich hlavami, kam se odrazil po rohu Čechie

  Ale i stoper Matt se vydával do útoku a jednou mu chybělo snad půl kroku, aby dorazil míč za ležícího brankáře. Také Nadeem Meghji měl jednu nadějnou příležitost, když chtěl dorazit do odkryté branky, ale mířil vedle.

  Utkání tak skončilo bez vstřelené branky, což je na menším hřišti v hale na Strahově celkem unikátní. Trenér Rhys Mills byl spokojen s nasazením a kolektivním výkonem. "Hlavně ve druhém poločase, kdy Čechie posílila hráči áčka, jsme pracovali velmi tvrdě a nedali jsme soupeři moc čistých šancí ke skórování," řekl po zápase.

  Sestava: Richard Mareš (Emiliano Zambolin, Zbyněk Zacha) - Nadeem Meghji, Sebastian Gross, Matt Winters, Zbyněk Zacha, Cyrille Piteau, Honza Týč, Boris Mba Ndong, Marek Vokurka, Nicolas Riabsameu, Emiliano Zambolin, Viktor Kábele
  (jkl)