• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 15. 2. 2019
  Nejlepší zápas béčka v sezóně, cizinci zářili

  Dolní Břežany A - Sokol Lipence B 3:5 (1:1)


  Vláďa Halgaš (není na fotce) pálí z trestňáku, ale brankář Dolních Břežan je připraven

  Pouhých šest dní po výprasku od Šeberova B se lipenecké béčko představilo na šeberovské umělce podruhé, a to proti áčku Dolních Břežan. A zápas měl úplně jiný průběh. Zadní řady vyztužil zkušený Vláďa Halgaš a bylo znát, jak umí své spoluhráče dirigovat. Opět si zahráli tři Halgašové vedle sebe a potvrdili tak svou story z časopisu Pražský fotbalový speciál, kde se o nich teď píše (ke stažení zde).

  Především však v sobotu zářili cizinci. Davide Ricciardi chytil dvě penalty (!) a několik gólových střel, v ofenzívě předvedli své nejlepší výkony v lipeneckém dresu Emiliano Zambolin, "Boris" Mba Ndong a Nicolas "Neeco" Riabsameu. Právě tito borci se postarali o všech pět gólů a o zápis do historických análů: poprvé za Lipence stříleli branky pouze cizinci.

  Náporem ale začal soupeř. Hned v prvních minutách kopal tři rohy za sebou a my jsme byli pod tlakem. Poté se ale hra přelila na druhou stranu, Emiliano byl faulován a Vláďa Halgaš tvrdou ranou z trestňáku prověřil břežanského gólmana. Vzápětí mu vyprášil rukavice Emiliano. Šanci měl i nejmladší hráč na place, 15letý Martin Halgaš. Emiliano mu přiklepl míč od Borise prsama a Martin bombou z 18 metrů jen těsně minul branku.

  Hrál se zajímavý fotbal na obou stranách, hráči Dolních Břežan byli v útoku rychlí a naši obránci s nimi měli co dělat. Většinou si však s nimi poradili. Případně zaskočil Davide, kryl v první půli dvě gólové střely. Jediná chybička přišla ve 43. minutě, kdy Honza Halgaš místo razantního odkopu z vápna volil fotbalovější řešení a chtěl přiťuknout míč spoluhráči, jenže toho využil břežanský útočník a vypálil. Míč se odrazil od zad jednoho z našich bránících hráčů a zapadl za bezmocného Davida.


  Emiliano vyrovnává z penalty na 1:1

  Naštěstí jsme vyrovnali hned z protiútoku. Aktivní Emiliano byl sražen brankářem a navzdory nepsanému pravidlu, že faulovaný hráč nemá kopat penaltu, si vzal míč a bezpečně ho uklidil k tyči.

  Povedl se nám i vstup do druhého poločasu. V 54. minutě Emiliano vybojoval míč v souboji s obránci, pustil se k brance, obránci míč zblokovali, ale všudybyl Neeco Riabsameu nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě.

  Dolní Břežany rozehrály, ale Boris Mba Ndong jim hned vzal balón a namířil si to kolmo k brance. Jedna klička, druhá klička, obhození vybíhajícího brankáře a je to 3:1 pro nás! Během dvou minut!

  Pak jsme se trochu stáhli a hráli takticky. Po ztrátě míče jsme se ihned vrátili a dobře drželi obranný val. Jen jednou nám břežanský útočník proklouzl a Martin Halgaš ho fauloval. Davide však nařízenou penaltu bravurně vyrazil. Pak se soupeř dvakrát dostal do nadějné pozice, ale ani jednou netrefil branku.


  Davide skvělým zákrokem vyráží první penaltu soupeře

  Naopak my jsme zaútočili, Boris dal krásný centr na zadní tyč a tam se znovu zjevil Emiliano a ranou přes celou branku zvýšil už na 4:1. Další dvě obrovské šance měl Honza "Tyčka" Týč. Jednou v malém vápně dorážel, ale trefil jen pololežícího brankáře. Potom mu sám gólman za velkým vápnem nabídl unikátní možnost, když mu nahrál a Honza placírkou zamířil do prázdné branky. Zůstal však věrný své přezdívce a trefil (T)tyčku. Asi i on chtěl, aby byli střelecky úspěšní jen cizinci... :-)

  Potom měl Davide další možnost vyniknout. Vykryl další penaltu, bohužel ji ale vyrazil k nohám střelce a ten pak dorazil do sítě a snížil na 4:2.

  Nejhezčí gól vstřelil Boris. Spolu s Emilianem a Neecem si vyťukali míč před břežanskou brankou na jeden dotek a Boris z hranice šestnáctky levačkou vymetl růžek protivníkovy svatyně.

  V závěru sice soupeř ještě v náporu snížil, ale radost nám to už nezkalilo. Po zodpovědném výkonu jsme vyhráli 5:3. Další přípravný zápas hraje B-tým ve čtvrtek 27. února v hale na Strahově proti Čechii Smíchov B.

  Sestava: Davide Ricciardi - Sebastian Gross, Vláďa Halgaš, Honza Halgaš, Cyrille Piteau - Honza Týč, Tomáš Melich, Boris Mba Ndong, Richard Mareš - Nicolas Riabsameu, Pepa Vladyka (Emiliano Zambolin, Venca Cipra, Martin Halgaš)
  Branky: Zambolin a Mba Ndong po 2, Riabsameu
  (jkl)