• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 9. 2. 2019
  Zní to neuvěřitelně, ale tento zápas jsme měli vyhrát

  Olympia Šeberov B - Sokol Lipence B 10:3 (2:1)


  Emiliano Zambolin právě proměňuje penaltu a vyrovnává na 1:1

  Když někde dostanete deset gólů, zní asi dost nepravděpodobně hodnocení, že jste měli vyhrát. Ovšem v tomto případě to platí. Béčko mělo více ze hry, ale totálními chybami v defenzívě posadilo soupeře na koně. A ten do čeho kopl, to skončilo v brance.

  Od začátku zápasu jsme měli více ze hry a míč se dostával na naši polovinu jen zřídka. Pravda, chvíli nám trvalo si zvyknout na sešlapanou umělku a bylo takřka nemožné vidět tři dobré přihrávky v řadě, ale po pár minutách si už hráči na terén i na sebe samé zvykli a pomalu se chystali na ohrožení branky domácích.

  Jenže ti se dostali k míči, podnikli rychlý brejk a ... stačilo vystřelit. Míč se odrazil od paty obránce, změnil směr a zapadl za záda bezmocného Davide Ricciardiho. První střela, první gól.

  Na druhé straně jsme se o střelbu pokoušeli také, ale mířili jsme mimo branku. Pak se dostal do vápna Daniel Čech a byl faulován a nekompromisní rozhodčí Jarda "Taška" Kábele ukázal na penaltu. Té se s přehledem zhostil Emiliano Zambolin a vyrovnal na 1:1.


  Šance domácích v prvním poločase, tentokrát bez gólu

  Jen o chvíli později jsme vyšachovali domácí obranu a Richardovi Marešovi chybělo jen zblízka dorazit do odkryté branky. Jenže kde se vzal tu se vzal, šeberovský brankář zázračně vyrazil na roh. Po pěkné kombinaci Nadeem Meghji mířil těsně vedle tyče a Cyrille Piteauovi chybělo snad 20 centimetrů, aby zblízka dorazil skákající míč do sítě.

  Nicméně se zdálo, že máme utkání pod kontrolou a je jen otázka času, kdy se ujmeme vedení. Jenže opak byl pravdou. Davide místo jisté rozehrávky na volně stojící obránce volil výkop na obsazené útočníky, míč byl v mžiku zpátky, Marek Vokurka se trochu zapomněl vepředu a útočník domácích opět strhl vedení na šeberovskou stranu.

  Po změně stran jsme pokračovali v tlaku a opravdu se zdálo být otázkou pár minut, kdy vyrovnáme. Jenže pak přišla kritická pětiminutovka. Krásný trestňák domácích přímo do víka - 3:1. Rychlý útok do otevřené obrany, trefa přesně k tyči - 4:1. A pak náhodná střela zpoza vápna do vinglu - 5:1.

  To by otřáslo sebevědomím i Interu Milán. Natož pak béčka Sokola Lipence. Nicméně hráli jsme dál a měli míč na kopačkách častěji než soupeř. Jenže jsme se nemohli dostat přes dobře hrající obranu. Naše invence končila před velkým vápnem. Ani ke střele ze střední vzdálenosti jsme se neodhodlali...

  A to právě kontrastovalo s gólovým apetitem domácích. Jakmile byli na dostřel branky, vypálili a povětšinou míč skončil v síti. Budiž řečeno, že jsme jim průchod do palebných pozic často velmi usnadňovali. Tomáš Melich se vydal útočit a nechával otevřenou obranu. Takoví zkušení hráči jako "Boris" Mba Ndong, Marek Vokurka nebo Venca Cipra se zašmodrchali ve vlastních kličkách při rozehrávce, přenechali míč soupeři a ten nemilosrdně trestal. A pak za domácí skórovali i takoví hráči, že byste je za fotbalistu nikdy nepovažovali... O to víc si úspěšné střely vychutnávali a nám zbyla jen frustrace.

  O naše další góly se postarali Viktor Kábele z druhé penalty a Boris, který krásně z úhlu přehodil brankáře. Jinak to byl ve druhé půli zmar a bída. A přitom sestava byla velmi dobrá, už v B-týmu nemáme o moc lepší výběr. Další zápas hrajeme v sobotu 15. února od 14:30 opět v Šeberově proti Dolním Břežanům.

  Sestava: Davide Ricciardi - Nadeem Meghji, Tomáš Melich, Marek Vokurka, Zbyněk Zacha - Cyrille Piteau, Daniel Čech, Boris Mba Ndong, Richard Mareš - Nicolas Riabsameu, Emiliano Zembolin (Viktor Kábele, Venca Cipra, Honza Týč)
  Branky: Zembolin, V. Kábele (oba pen.), Mba Ndong
  (jkl)