• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 9. 8. 2019
  Krok do nové sezóny béčku vyšel

  Sokol Lipence B - Vltavan Borotice 4:3 (1:1)


  Téměř kompletně vyměněné béčko nastupuje. Po sedmi letech se vrátili Pavel Rulík a Venca Cipra, poprvé v historii v lipeneckém dresu nastoupil hráč černé pleti

  Téměř kompletně vyměněný B tým nastoupil k prvnímu přípravnému zápasu v sezóně. Do mužstva se včlenili další cizinci, na jejichž registraci jsme přes léto pracovali. A velký návrat hlásí "staré pušky" Pavel "Zip" Rulík a Venca Cipra - v lipeneckém dresu se objevili po dlouhých sedmi letech. A navrch poprvé v kategorii dospělých zápas pískal rozhodčí Tomáš Kábele.

  Zpočátku bylo znát, že hosté z Borotic, kteří hrají III. třídu ve Středočeském kraji, jsou přece jen sehranější. V 6. minutě se ujali vedení a hráli celkem kompaktně a šikovně zkracovali hřiště, takže bylo obtížné bránící linii překonat.

  V 16. minutě ale Honza "Krbeček" Kerbach dostal pas na úrovni obránce, u vápna si zasekl míč a levačkou přesně vystřelil k tyči.


  Centr Martina Barvy odvrací obránce hostí

  S přibývajícími minutami si na sebe naši hráči začali zvykat. Ve středu pole kraloval Alcide Mba Ndong, kterému jeho přátelé říkají Boris, ale v Lipencích okamžitě získal přezdívku Kanga, protože má stejnou barvu kůže a pochází také z Gabonu jako hráč Sparty. Boris vynikal nad ostatními, uvolňoval své spoluhráče a jednou se prosmýkl obranou a mířil sám na branku. Pak se ale ukvapil a vystřelil slabě už za vápnem, místo aby ještě šel dovnitř a pohodlně si vychutnal brankáře.

  Po změně stran jsme se ujali vedení trochu šťastným gólem Sebastiana Grosse ze Švýcarska, který chtěl zprava centrovat, ale míč skončil na vzdálenější straně branky v síti. Stejný hráč přidal i třetí gól, když Pepa Vladyka přelstil ofsajdystém soupeře, zaběhl si do rohu pro míč a nasměroval prudký centr před branku. Sebovi stačilo zblízka nastavit nohu. 3:1.


  Davide Ricciardi stahuje míč do bezpečí po rohu Borotic

  Poté Borotice snížily, když jsme si nepohlídali ofsajdovou linii a jejich útočník prostřelil Davida Ricciardiho z Itálie v naší brance. Vedení o dva góly vzal zpět Marek Vokurka, který krásnou technickou ranou přehodil brankáře a zavěsil míč do vinglu.

  Poslední gólové slovo měli hosté. Povedla se jim krásná rána přesně k tyči, Davide se natahoval marně.

  Vítězství jsme však udrželi a mohli slavit. V kabině pak čeští hráči předvedli svým spoluhráčům z ciziny lipeneckou hymnu, kterou se nově příchozí musí brzy naučit.

  První krok experimentu se zahraničními hráči se tedy vydařil. Parádní návrat předvedli i Zip s Vencou, na nichž vůbec nebylo znát, že tak dlouho nehráli.

  Další díl je na programu 17. srpna v Dolních Břežanech, kde se hraje přípravný turnaj.

  Sestava: Ricciardi (ITA) - Gross (SUI), Krejzar, Rulík, Sokolovski (SRB), Kerbach ml., Melich, Vokurka, Mba Ndong (GAB), Cipra, Barva, J. Vladyka, Meghji (CAN), V. Kábele, O. Krůta
  Branky: Gross 2, Kerbach, Vokurka
  (jkl)