• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  7. kolo - 5. 10. 2019
  Rozdílem třídy. Soupeř byl po všech stránkách lepší

  Sokol Lipence B - Sparta Košíře 2:9 (0:3)


  Už už to vypadalo, že Davide Ricciardi bude při penaltě soupeře úspěšný, ale nakonec mu prošla do sítě

  Na Košíře se nám v posledních letech nedaří. Za poslední tři sezóny jsme uhráli jen dvě remízy, loni jsme prohráli 0:1 a na hřišti soupeře drtivě 0:10.

  Také úvod do sobotního zápasu něvěstil nic dobrého. Počasí, že by psa nevyhnal, ale hrá se na mokrém trávníku muselo. První gól padl už ve 2. minutě. Tomáš Melich chtěl skákavý pas soupeře zastavit na prsa, po mokrém trávníku však míč udělal jiný odskok, Tomáš minul a za jeho zády si balón zpracoval útočník Košíř a udělal kličku i brankáři - 0:1.

  Pak se hra na chvíli vyrovnala, ale na naší straně chyběl důraz. Útoky byly o poznání pomalejší a kostrbatější, zatímco hosté chodili na bránu hbitě, ostře a s vervou.

  Přesto jsme měli šanci na vyrovnání. Marek Vokurka všek ve vyložené šanci minul míč a opět se projevilo staré a profláklé "nedáš dostaneš". Hned z protiútoku v podobné šanci Košíře nezaváhaly a do přestávky po rychlém protiútoku na pár doteků vyšachovaly naši obranu a útočník dával do prázdné branky.

  Hned na počátku druhéh poločasu náš tým potvrdil roztěkanost, znovu inkasoval a v 55. minutě to bylo už 0:5 a bylo po zápase.


  Alex March odvrací roh

  Hráli jsme ale stále s otevřeno obranou a vzápětí znovu inkasovali. Pak jsme se dočkali úspěchu v košířské sítí, to si ale museli dát hosté branku sami. Honza Týč centroval, jeho centr srazil obránce na tyč, od ní se balón odrazil do brankáře a pak do sítě.

  Pánem na hřišti ale byli pořád hosté. Využili našich dalších chyb uprostřed pole a zvýšili na 1:8. Pak jsme konečně dali gól i my vlastními silami. Martin Halgaš připravil střelu pro Ondru Krůta a ten za pomoci hostujího obránce vymetl šibenici. V poslední minutě ale skóre uzavřel hostující hráč na 2:9.

  Nedaří se, nedaří. V posledních dvou zápasech byli vždy v soupeřově družstvu hráči, kteří jsou rozdíloví a dokážou rozhodnout zápas. V našem týmu tohle chybí. Naopak máme u pár jedinců problém s bojovností, se zpracováním míče, spoustu míčů ztratíme ve středu pole špatnými přihrávkami nebo slabým důrazem či pomalostí.

  Nicméně nic není ztraceno a důležité zápasy nás ještě čekají. Hned příští sobotu hrajeme znovu doma proti Spartě Krč, která je na tom podobně jako my.

  Sestava: Davide Ricciardi - Seb Gross (12. Nicolo Iannone), Tomáš "Melinho" Melich, Pavel "Zip" Rulík (46. Martin Halgaš), Paul Ginnane - Marek Líška (60. Ondra Krůta), Daniel Čech, Alex March, Honza "Tyčka" Týč - Richard Mareš (46. Zdeněk Scheib), Marek Vokurka
  Branky: O- Krůta, vlastní
  (jkl)