• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  6. kolo - 28. 9. 2019
  Béčko po velmi špatném prvním poločase schytalo debakl

  Sokol Lochkov - Sokol Lipence B 5:0 (4:0)


  Nadějná příležitost ve vápně domácích, ale gól z toho nebyl

  Lipenecký B tým nezopakoval dobrý výkon z minulého týdne a v Lochkově schytal jeden z největších debaklů v historii. Takhle jsme na kopci za Lochkovským tunelem nebyli zvyklí prohrávat.

  Může za to bezradný a odevzdaný výkon v prvním poločase. Hráli jsme opravdu špatně. Útok neudržel balón, záloha ztratila uprostřed pole spoustu míčů a obrana byla přetížená.

  Už v 9. minutě musel střídat útočník Emiliano Zembolin, nahradil ho premiérově v lipeneckém dresu Alex March. A ukázal, že patří do základu. Byl jedním z mála, kdo snesl přísnější měřítko, podobně jako Tomáš Melich, Daniel Čech a ve druhé půli i Nicolas Riabsameu.

  Alex měl také první šanci, uvolnil se ve vápně a z boku prudce vystřelil. Brankář jeho ránu vyrazil na roh.

  Pak už ale začali úřadovat domácí. Ve 20. minutě kapitán Lochkova prošel naší zálohou i obranou a sám před gólmanem Davidem Ricciardim nezaváhal.


  Bezmocný Davide Ricciardi, míč v síti. Prohráváme 2:0

  Druhý gól dal Lochkov o deset minut později z trestňáku z 20 metrů. Míč po překonání zdi rychle padal a před brankářem ještě skočil a zapadl k tyči.

  Za dalších deset minut záložníci nenapadali šikovného útočníka soupeře, který před chvílí úspěšným trestňákem ukázal, že umí střílet z dálky. A také ano. Napálil míč z dobrých 25 metrů a trefil se do šibenice, Davide neměl nárok.

  Dvě minuty před přestávkou zaváhal Taška jako asistent rozhodčího. Nechal praporek dole, i když domácí útočník byl v ofsajdu - a ten pak šel sám na brankáře a svou příležitost proměnil. Bylo to zralé na ručník.


  Další zmatek před naší bránou po rohu Lochkova, do bezpečí odkopává Alex March

  Po přestávce se přece jen výkon mužstva zlepšil a dostávali jsem se do šancí. Střely, které jsme na branku Lochkova vypustili, však byly jak z kategorie mladších žáků. Nebo šly těsně vedle, jako například na od Alexe. Po ní domácí trenér Vrba na střídačce poznamenal: "Ne, my dneska góla nedostaneme, branka je začarovaná." Na to mu jeho asistent odvětil: "Oni si to nestrkají špatně, ale v útoku jsou jaloví." A to přesně vystihovalo druhý poločas.

  Naopak když se dostali k míči domácí, vždycky z toho byl nebezpečný útok. Přidali také pátý gól poté, co naše obrana špatně vystavila forvarda do ofsajdu, ten šel pak sám a udělal kličku i brankáři.

  Na druhé straně slabě stříleli Richard Mareš, Nicolas Riabsameu, Sebastian Gross a chvíli před koncem trefil po centru Tomáše Melicha Alex March hlavou spojnici tyče a břevna. Ano, lochkovský kouč měl pravdu: my jsme v sobotu gól dát nemohli.

  Je ale třeba zopakovat, že zápas byl rozhodnut slabým výkonem v prvním poločase. Malá agresivita v soubojích, špatný pohyb bez míče, zoufalé přihrávky, to se pak nelze divit, že dva až tři lepší hráči Lochkova dokázali zajistit tři body.

  Nám naopak zkušenější hráči typu Marka Vokurky, Vaška Cipry nebo Nadeema Meghjiho, kteří by dokázali dát hře řád a rozdělovat míče, chyběli. Tak snad příště.

  Sestava: Davide Ricciardi - Seb Gross, Tomáš "Melinho" Melich, Honza Halgaš, Paul Ginnane - Nicolas "Neeco" Riabsameu, Marek Líška (46. Nicolo Iannone), Milan Sokolovski (60. Martin Halgaš) - Emiliano Zembolin (9. Alex March), Richard Mareš
  (jkl)