• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  3. kolo - 7. 9. 2019
  Bod byl nakonec spravedlivý

  Sokol Lipence B - Bílá Hora 3:3 (0:1)

  Béčko se v sychravém sobotním odpoledni postavilo doma Bílé Hoře. Soupeř s několika zkušenými borci z vyšších soutěží hrál od začátku svižný fotbal a všechno hrál na dva rychlé útočníky, kteří dostávali balony za obranu. Naši stopeři ve složení Paul Ginnane a Honza Halgaš si s nimi ale zvládali poradit. Jednou se ale dostal k míči zhruba 25 metrů od brány šikovný záložník a přestože si Vladimir Suárez v naší braně konečky prstů na míč sáhl, vymetl šibenici a my prohrávali 0:1.

  V první půli se nám hra moc nedařila, většina nákopů končila na kopačkách hostí, kteří pořádně protahovali naši kostarickou posilu v brance. Vladimir chytil v prvním poločase opět minimálně dva až tři góly a i díky němu jsme do poločasu udrželi skóre jen 0:1.

  Do druhé půle jsme udělali několik změn. Do hry přišel Daniel Čech místo Vaška Cipry do středu, Milan Sokolovski nahradil Seba Grosse a Richard Mareš Longa. Příchodem Dandyna se naše hra ve středu pole zlepšila a my se častěji dostávali na dostřel branky hostí.

  Po jednom takovém pokusu od Marka Vokurky míč skončil v brance a bylo to 1:1. Dál jsme měli šance a na hřišti začal opět kralovat “Boris” Mba Ndong. Zhruba v 57. minutě našel krásnou kolmicí Richarda Mareše na právém křídle, ten dal pod sebe a do prázdné branky uklízel dobíhající Emiliano. 2:1 pro naše barvy.

  Pak jsme ale opět na chvilku polevili v obraně a soupeř nadvakrát dorážel do branky. Poprvé Vladimir střelu vyrazil, na dorážku už ale byl kratký. 2:2.

  Znovu jsme ale vyrazili do útoku a výsledkem byl gól na 3:2. Boris si vzal míč před vápnem, prošel přes dva hráče a obstřelil gólmana zleva na zadní tyč.

  Když už jsme počítali minuty do konce, přišla Šťuchova rozehrávka na Vladimira, tomu ale podjel míč pod kopačkou a osamocený útočník Bílé Hory už nemohl udělat nic jiného, než balón poslat do prázdné branky...

  V poslední minutě se ještě Richard Mareš a Mára Vokurka pokusili o napodobení situace jako před našim druhým gólem, ale Mára trefil míč po centru asi půl metru vedle branky.

  Škoda. Ve finále je ale remíza asi zasloužená. Jak my, tak soupeř jsmě měli další šance, ale zůstaly neproměněny. Bod je tak i přes nešťastný konec zřejmě spravedlivý. Příští týden jedeme na horkou půdu do Modřan.

  Sestava: Suárez - Gross (46. Sokolovski), J. Halgaš, Ginnane, Stauch - Týč (74. V. Kábele), "Boris" Mba Ndong, Cipra (46. Čech), Long (46. Mareš) - Zembolin, Líška (60. Vokurka)
  Branky: Vokurka, Zembolin, Mba Ndong
  (vkl)