• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  1. kolo - 24. 8. 2019
  Béčko na úvod sezóny schytalo debakl


  Honza "Krbeček" Kerbach odvrací roh řeporyj v 1. poločase. To nám bylo ještě hej, stav byl 0:0  Zbrusu nový B-tým nastoupil k svému prvnímu mistrovskému zápasu. Když porovnáme sestavu z posledního mistráku uplynulé sezóny v červnu a nynější úvodní soutěžní zápas, zjistíme, že v základu se opakuje pouze jediné jméno, se střídajícími hráči dvě.

  22. kolo - 2. 6. 2019
  Sokol Lipence B - SK Střešovice C 1:1 (0:1)
  Havlíček - Kerbach, Melich, J. Halgaš, Zacha - Winters, Vokurka, Šalamoun, Týč - Jankovský, J. Vladyka
  Střídali: March, Barva, J. Svoboda

  1. kolo - 24. 8. 2019
  Sokol Lipence B - FK Řeporyje B 0:6 (0:3)
  Suarez (COS) - Gross (SUI), M. Krůta, Iannone (ITA), Stauch - Ginnane (IRL), Mareš, Čech, Cipra, Kerbach ml., O. Krůta
  Střídali: V. Halgaš, Barva, Fatka, M. Halgaš

  Do sestavy se zapojili jednak cizinci, které jsme přes léto přivedli, jednak Venca Cipra vracející se po téměř sedmi letech, jednak Petr Stauch, který byl na konci sezóny zraněný. A také patnáctiletý dorostenec Martin Halgaš, který hrál naposledy v mladších žácích. Je logické, že mužstvo nebylo sehrané a že dá ještě spoustu práce ho stmelit.

  Přitom jsme nezačali zle. Hned ve 20. vteřině se protáhl řeporyjskou obranou Honza "Krbeček" Kerbach, šel sám na brankáře, ale trefil ho. Ještě dalších pět minut jsme strávili na polovině hostí a zdálo se, že noví hráči a navrátilci budou favorizovanějším hostím zatápět.

  Potom ale Řeporyje zapnuly na vyšší obrátky. Jejich hráči se dostávali stále častěji k ohrožení naší branky. Vladimir Suarez z Kostariky vytáhl svůj první špičkový zákrok: vymrštil se na táhlou střelu na malém vápně a vyrazil míč na roh. O chvíli později včas vyběhl proti unikajícímu útočníkovi a vykopl míč nohama, vyškrábl také oblouček, který směřoval zprava ke vzdálenější tyči.

  Ve 32. minutě už byl ale bezmocný. Po závaru před brankou neodvrátil míč do bezpečí stoper Nico Iannone a řeporyjský útočník napálil míč ze vzduchu přímo k tyči. O devět minut později byl Vladimir také bez šance zasáhnout. Sebastian Gross při rozehrávce zprava nahrál přímo soupeři a ten parádní střelou vymetl levý vingl naší brány. Těsně před přestávkou pak obrana nechala řeporyjského hráče zblízka dorazit do sítě prudký roh.

  Sázka na systém 4-1-4-1 s posledním stoperem Michalem Krůtou a defenzívním záložníkem Paulem Ginnanem tedy nevyšla a trenér Vláďa Halgaš se odhodlal ke změně. Změnil systém na klasický 4-4-2 a na stopera se postavil sám. A bylo to znát, řídil své kolegy a snažil se o rozehrávku - narozdíl od prvopoločasové nakopávané.

  Jenže ani jemu se nepovedlo osud zápasu zvrátit. A to ani poté, co hned zpočátku druhé půle oklamal střídající Petr Fatka obranu protivníka a utekl jí. Před brankářem si mohl rozmyslet, jestli bude skórovat sám, nebo nahraje vedle běžícímu Martinu Barvovi. Jenže "Fáťa" se ukopl a dal řeporyjskému gólmanovi "malou domů". Škoda, snížení by možná vlilo do žil našeho týmu povzbuzení.

  Ovšem skórovali opět jen hosté. Každý jejich útok hrozil gólovým nebezpečím a Vladimir Suarez sebou opět mrskal a předváděl fantastické zákroky. Jenže stejně jako v prvním poločase třikrát na střely soupeře nestačil.


  Závěrečný mírný tlak našich barev, kdy jsme se snažili alespoň o čestný gól. V souboji je patnáctiletý Martin Halgaš

  Na druhé straně trefil po centru Martina Barvy další z nováčků Richard Mareš hlavou břevno a Daniel Čech bohužel při doskoku nebyl dost důrazný. Trestňáky Vládi Halgaše a Martina Barvy mířily nad branku, respektive do zdi, takže diváci nedostali možnost si zakřičet gól. V úvodu sezóny jsme schytali pořádný debakl.

  Kromě Vladimira, jenž zbytek našeho týmu výkonem přečuhoval o dvě hlavy, zaujal Vašek Cipra, který chtěl hrát a říkal si o balón, přestože ho ještě po dlouhé absenci neposlouchal. Když příště přibudou posily do obrany a do zálohy, určitě se prezentace celého mužstva zlepší. Hraje se v sobotu 31. srpna od 17 hodin na Čechii Smíchov.

  Sestava: Suarez (COS) - Gross (SUI), M. Krůta (66. M. Halgaš), Iannone (ITA), Stauch - Ginnane (IRL) (46. V. Halgaš), Mareš, Čech, Cipra, Kerbach ml., (46. Barva), O. Krůta (46. Fatka)

  (jkl)