• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Stará garda

  Příprava - 20. 8. 2017
  Podcenění se nevyplácí

  Sokol Lipence B - Sokol Vonoklasy 3:5 (2:0)


  Penalta Zdeňka Scheiba směřuje zcela mimo bránu Vonoklas

  Přípravné zápasy jsou od toho, aby se týmy připravily na mistráky. A odstranily ze hry to, co se nedaří.

  Lipenecký B tým si tak týden před zahájením mistrovských soutěží vyzkoušel, co je zhoubné jak nádor: podcenění soupeře a pocit, že se protivník udolá sám, takže se nemusím snažit a bojovat.

  Když po poločase béčko vedlo 2:0 nad Vonoklasy, které hrají III. třídu na Praze-západ, byl to pro hosty docela přijatelný výsledek. Mužstvo, v němž většina byla spíš v kategorii staré gardy, se zřídka dostávalo na naši polovinu a na dostřel naší branky. Jirka "Háza" Havlíček byl takřka bez práce.

  Branky vstřelili Michal Krůta, kterému se v nové sezóně střelecky daří (dal už i dva góly za áčko), a po skvělé samostatné akci nováčka v týmu Honzy Pospíšila také navrátilec Martin Barva. Stejný hráč měl na kopačce další dva góly, ale netrefil branku.


  Honza Halgaš ve vzdušném souboji ve vápně Vonoklas

  Avšak to, co se dělo po změně stran, už lipenecký trávník dlouho nezažil. Po deseti minutách bylo vyrovnáno, když jsme vždy ztratili míč při komplikované rozehrávce a hosté dvakrát přehodili vyběhnutého Jirku Havlíčka.

  Aby toho nebylo málo, šli hosté dokonce do vedení. Pak mohl vyrovnat Zdeněk Scheib z penalty, ale vůbec netrefil branku!

  Deset minut před koncem se ale Michal Krůta dostal k odraženému míči ve vápně a s přehledem umístil míč ke vzdálenější tyči. Naši hráči vylovili míč ze sítě a donesli ho na půlku, aby se rychle hrálo a mohli jsme ještě zvrátit vítězství na naši stranu.

  Jenže další dvě totální chyby znamenaly, že jsme dostali další dvě branky, celkově tedy za druhý poločas pět (!) gólů a z množství šancí dali jen jeden. Přitom tým z Vonoklas měl v týmu pouze dva až tři dobré fotbalisty (pravda, jednoho rychlého jako Ben Chaim). A hrál jen v jedenácti bez střídání, starší hráči ke konci už sotva tahali nohy. Přesto zápas zmákli lépe.


  Do závěrečného náporu se zapojili i naši stopeři, ale nebylo to nic platné

  Pokud se naši hráči z této lekce efektivity poučí, bude to jen dobře. Pozitivem je, že jsme našli posilu, synovce bývalého trenéra Jirky Pospíšila Honzu. Byl možná nejlepším v našem dresu.

  Sestava: Havlíček - M. Krůta, (Šlachta), V. Halgaš, Melich, Zacha - Krejzar, Scheib, Pospíšil, Š. Cikrt (D. Čech) - Barva, J. Halgaš
  Branky: M. Krůta 2, Barva