• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Stará garda

  6. kolo - 30. 9. 2017
  Béčko překvapivě vyhrálo v Lochkově

  Sokol Lochkov - Sokol Lipence B 2:3 (0:2)  Prodloužený víkend dal skládání týmu pro sobotní zápas v Lochkově pořádně za uši. Spousta hráčů odjela s rodinami na výlety, a tak se sestava lepila na poslední chvíli. A když už jsme přijeli do Lochkova, oznámil brankář Jirka "Háza" Havlíček, že chytat nemůže, protože se pořádně nepostaví na nohu.

  Do branky tak musel Michal "Dave" Adamec a do základní sestavy naskočil 18letý Matěj Sedláček, který v Lipencích trénuje mladší žáky a jeho jedinou dosavadní herní praxí byla pouhá čtvrthodina za dorost ve čtvrtečním utkání proti Pragovce. Neztratil se a snažil se, ale po půli toho měl dost a do hry musel jediný náhradník - 51letý Jarda "Taška" Kábele, který zároveň zastupoval Vláďu Halgaše v roli vedoucího týmu.

  Nicméně omlazený tým bez opor typu Melich, Scheib, Barva a kapitán Zacha se do soupeře pustil docela nebojácně. Hned v druhé minutě vybojoval roh a v 5. minutě šel do vedení, když míč vyvezl z hloubi pole Pepa Vladyka a předložil do vyložené pozice Martinovi Venglářovi a ten nezaváhal.

  Zhruba v 15. minutě jsme kopali trestňák a Viktor Kábele z něj trefil břevno. Měli jsme dále více ze hry a nepouštěli soupeře do vážnějšího ohrožení naší branky. Asi tomu přispělo i to, že Lochkovští, když viděli dorosteneckou sestavu s jedním téměř čtyřicátníkem (Petr "Šťuch" Stauch) a jedním padesátníkem, nás asi trochu podcenili.

  Ve 34. minutě přidal Martin Venglář druhý gól, když do souboje ve vápně šel jako buldok. Předcházela tomu ale dobrá práce Daniela Čecha a opět Pepy Vladyky, kteří tu šanci připravili.  Tři minuty po změně stran Martin Venglář vyslal po křídle Pepu Vladyku, ten si to po brankové lajně namířil do šestnáctky, poslal prudký centr před branku a domácí brankář si míč srazil do branky. 0:3!

  O dvě minuty později ale náš gólman ve snaze o rychlé rozehrání rukou poslal míč do těla Michala Krůty, odraženého balónu se ujal lochkovský kanonýr Miroslav Vrba a snadno snížil.

  Tlak domácích zesílil, začali cítit šanci. Útočili zleva zprava, ale často se chytali do ofsajdových pastí naší obrany. Přesto se jim povedlo dát další gól. Vrba opět střílel, Petr Stauch jeho pokus zblokoval, ale bohužel jen částečně. Srazil míč do protipohybu brankáře a bylo do 2:3.

  Bránili jsme se ale dál. Vrba pak v další šanci sám tváří v tvář brankáři minul branku, dvakrát náš gólman skvěle vyběhl a zmenšil úhel. Z brankové čáry po rohu vyhlavičkoval jistý gól Daniel Čech.

  Ale i my jsme se snažili kousat. Ondra Krůta několikrát utekl po levé straně, ale nemířil přesně. Pět minut před koncem pak Martin Venglář z rychlého protiútoku trefil tyč a dorážku zazdil Pepa Vladyka.

  Nicméně cenné vítězství jsme uhájili a nehodili tak ještě flintu do žita - byť v tabulce zatím zůstáváme poslední.

  Sestava: Adamec - Stauch, M. Krůta, Kerbach, Weiss - Sedláček (46. J. Kábele), Čech, J. Vladyka, O. Krůta - Venglář, V. Kábele

  Branky: Venglář 2, J. Vladyka
  (jkl)