• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Stará garda

  1. kolo - 27. 8. 2017
  Škoda šancí, soupeř byl efektivnější

  Sokol Lipence B - Sokol Bílá Hora 3:5 (1:1)


  Brankář Martin Šmejc se neohroženě vrhl do souboje s nakynutým útočníkem Bílé Hory a míč zkrotil

  V prvním mistrovském zápase přihrál los B mužstvu nepříjemný mužstvo Bílé Hory, které ještě před čtyřmi roky hrálo přebor, ale pak následoval volný pád až do II. třídy.

  Hra byla od začátku plná nepřesností z obou stran, obzvlášť to mrzelo u naší záložní řady. První gól dali hosté. Po trestňáku z úhlu míč směřoval na bližší tyč, gólman Martin Šmejc, který nahradil zraněného Jirku Havlíčka a nepřítomného Valentýna Cajthamla, se po něm vrhl. Vyrazil ho do tyče, pak se balón chvíli motal kolem brankové lajny, možná za ní - a hosté najednou začali křičet gól. Rozhodčí působil hodnou chvíli zmateně, nechal dokonce rozehrát naši obranu, ale pak zapískal a ukázal na střed. Protesty našich hráčů nepomohly. Tedy 0:1.

  Vyrovnat mohl letitý kanonýr Martin Barva, ale jeho střela byla spíš malou domů než ohrožením brankáře. Podobně skončil i průnik Michala Krůty, který si ve vápně předkopl míč až příliš. Největší šanci měl Martin Venglář, který šel zleva sám proti gólmanovi, ale trefil ho přesně do prsou.

  Těsně před přestávkou nakonec vymyslel gólovou akci Petr "Šťuch" Stauch. Popojel na soupeřovu půlku, našel rozběhnutého Martina Barvu, ten dal do volného prostoru Martinovi Venglářovi a dostal tak ze hry vyběhnuvšího brankáře. Martin pak v klidu propálil dobíhajícího obránce a vyrovnal.


  Situace před prvním gólem. Míč směřuje na přední tyč, Martin Šmejc se po něm vrhá, míč se pak odrazí od tyče... Otázkou je, zda balón skončil skutečně za brankovou čarou

  Nástup do druhé půle nám vyšel na výbornou. Střídající Honza "Tyčka" Týč vyslal Martina Vengláře, ten viděl nabíhajícího dorostence Šimona Cikrta a pro něj nebylo problém se trefit do odkryté branky.  Hosté však brzy vyrovnali. Obrana špatně atakovala střílejícího záložníka a ten se trefil pod břevno. A aby toho nebylo málo, soupeř za chvíli využil toho, že Martin Šmejc vyrazil míč po ostré střele moc před sebe, a dobíhající útočník dorazil do sítě. Otočil tak zápas na 2:3.

  Ale i my jsme měli velké šance. Martin Venglář si tváří v tvář brankáři zopakoval ránu do něj místo obstřelení. Pepa Vladyka dobře blokoval gólmanovu rozehrávku, míč ho trefil a bělohorský strážce svatyně ho na poslední chvíli chytil až na čáře.


  Pepa Vladyka hlavičkuje, ale gól z toho nebyl

  Pak opět zaúřadovali hosté. Jejich nejlepší záložník a tvůrce hry potáhl míč před naše vápno a nechytatelně se trefil do růžku branky. Martin nemohl nic dělat.

  Ale zápasu ještě nebyl konec. Pepa Vladyka se vrhl na dlouhou nohu do centru a podél vybíhajícího brankáře snížil na 3:4.

  Tlačili jsme všechno do útoku a uzamkli Bílou Horu na její polovině. Ta zdržovala podobně jako Apoel Nikósie, ale slabý rozhodčí nereagoval. A tři minuty před koncem uskočila Martinovi Šmejcovi malá domů od Vládi Halgaše, soupeř toho využil a do prázdné branky pečetil výsledek na 3:5.

  Škoda toho zápasu. Horší jsme nebyli, ale rozhodla produktivita. Béčku pomohl Pavel Krejzar, který byl asi nejlepší v našem dresu, podobně "jezdil" a bojoval kapitán Zbyněk Zacha a střídající Pepa Vladyka.

  Sestava: Šmejc - Stauch (Š. Cikrt), Krejzar, J. Halgaš, Zacha - M. Krůta, Scheib (V. Halgaš), Pospíšil (J. Vladyka), Barva (Týč) - Venglář
  Branky: Venglář, Š. Cikrt, J. Vladyka
  (jkl)