• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Stará garda

  14. kolo - 7. 7. 2018
  Třetí zápas, druhá výhra

  FC Zlíchov B - Sokol Lipence B 0:2 (0:1)

  Béčko jelo v neděli těsně po obědě na Zlíchov s vědomím, že při případné prohře by nás domácí mohli v tabulce bodově dohnat a přeskočit. Na zlíchovském kopci pod šedými mraky se hrál od začátku ofenzivní fotbal, a to hlavně z naší strany. Záloha dobře držela míč, snažila si nahrávat a nenakopávat zbytečně dopředu a domácím navíc dělal problém náš vysoký presink a často chybovali v rozehrávce, z čehož pak pramenily naše šance.

  Jednu takovou malou domů od domácích zachytil zhruba ve 30. minutě Venca Jankovský a udělal kličku i vybíhajícímu gólmanovi, zahnal se však trochu z úhlu, ale i tak měl kousek prázdné brány odkrytý kam mohl střílet. Z druhé vlny mu však přišel na pomoc Karel Vladyka. Venca si ho všiml, nahrál mu a pro "Charlieho" nebyl problém trefit z deseti metrů prázdnou bránu.

  Domácí zahrozili v prvním poločase jen jednou, to když obrana neuhlídala nakopávaný míč na pravé křídlo, útočník domácích pláchl naší obraně a poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče branky Jirky "Házy" Havlíčka.  Do druhého poločasu jsme naskočili se dvěma změnami, ze hřiště odešli Mára Vokurka a kvůli bolavým zádům musel střídat i Karel Vladyka. Do hry přišli bratři Krůtové, a hned ze začátku musel mladší Michal na předstoperu hasit několik nepříjemných ataků domácích, kteří se nebáli posilnit se několika hráči z áčka. To hraje soutěž s naším áčkem (a taktéž okupuje poslední flek). Starší Ondra pak měl několik zajímavých průniků po levé straně, ale jednou si míč ukopl a pak se trochu unáhlil a volil střelu z příliš velké dálky.

  Zhruba v 60. minutě přišel na plac místo Martina Barvy Viktor Kábele. A zhruba po minutě na hřišti mohl jít sám na bránu, když dobře vystihl prodloužený míč Vencou na hrotu. Bohužel ale Viktor nikdy nebyl rychlostní typ a naposledy utekl obraně ve starších žácích, a tak není divu, že ho obránce dohnal a míč mu ukopl.

  Když už se zdálo, že utkání skončí hubeným vítězstvím 0:1 nebo snad domácí ještě z posledního útoku vyrovnají, zpracoval si Viktor Kábele dvě minuty před koncem na půlce odkop z našeho vápna a poslal míč Honzovi "Sobovi" Svobodovi. Ten zapojil své turbo, píchnul si míč mezi obránci a ve vápně ho sundal stoper - penalta a žlutá karta. K míči si nejprve nikdo neměl, tak se k míči postavil Long Nguyen Thien a utaženou střelou po pravici brankáře mu nedal šanci.

  Béčko tedy slaví druhou výhru ve třetím jarním zápase a zatím získalo 7 bodů z 9 možných. Uvidíme jak nám to půjde příští sobotu ráno, kdy doma přivítáme Modřany.

  Sestava: Havlíček - P. Stauch, Melich, K. Vladyka (46. M. Krůta), Zacha - Barva (60. V. Kábele), Svoboda, D. Čech, Vokurka (46. O. Krůta), Long - Jankovský
  Branky: K. Vladyka, Long (pen.)
  (vkl)