• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Stará garda

  12. kolo - 25. 3. 2018
  Štěpán Zítek chytil chvíli před koncem penaltu

  Sokol Bílá Hora - Sokol Lipence B 3:3 (0:1)


  Štěpán "Zíťan" Zítek likviduje penaltu Bílé Hory chvíli před koncem zápasu za stavu 3:3

  Béčko přijelo na první jarní místrák na Bílou Horu i se dvěma novými posilami, Honzou "Sobem" Svobodou a Longem Nguyenem Thienem. Za chladného počasí se hrál první poločas slušný fotbal. Oba týmy se snažily hrát většinou po zemi. Domácí nás ale možná trochu podcenili, takže utkání vůbec nepřipomínalo souboj prvního a jednoho z posledních celků tabulky. Přesto však několikrát zahrozili většinou po nedorozumnění naší obrany, dvěma střelám z malého vápna zabránil nohou již ležící Jirka Havlíček.

  Ve 33. minutě jsme šli do vedení - po Longově rohovém kopu (kopal je všechny velmi dobře) se pěkně do vzduchu vyšrouboval Vašek Jankovský a hlavou k tyči dal na 0:1.  Do druhého poločasu jsme naskočili se dvěma změnami. Místo Šimona Cikrta přišel Ondra Krůta a ještě těsně před koncem 1. poločasu se Jirka "Háza" Havlíček srazil v souboji s domácím útočníkem a přestože se ještě bolavý nárt snažil rozchodit, nakonec to nešlo. Do branky tedy musel z nouze Štěpán Zítek, který chytal naposledy kdysi v žáčcích a ještě přichytával týmu Babies během Novoročního turnaje. Nevedl si však vůbec špatně. Góly, které dostal, nebyly vůbec jeho, naopak ještě několik šancí soupeře zneškodnil. A ve finále zachránil bod. Ale popořadě:

  V 53. minutě jsme vedli už 0:2. Vyraženou střelu od gólmana si zpracoval Long, ještě obešel jednoho obránce a pak levačkou zavěsil k tyči.

  Tohle domácí nečekali, bohužel pro nás se ale místo hádání mezi sebou semkli a naopak nás přepadla slabší čtvrthodinka, kdy jsme se prakticky vůbec nedostávali dopředu. V 55. minutě pláchl po pravém křídle útočník soupeře a umístěnou křižnou ranou na zadní tyč nedal "Zíťanovi" v brance šanci.

  V 58. minutě kopali domácí roh, ten Marek Vokurka prodloužil jen na zadní tyč k nehlídanému útočníkovi Bílé Hory, ten si zpracoval na prsa a zhruba ze dvou metrů napálil míč do sítě. Poslední gól jsme dostali v 67. minutě, kdy si po rohovém kopu nešťastně srazil za přispění hráče domácích míč do vlastní branky Zbyněk Zacha.

  Ale ještě jsme se nevzdávali. V 79. minutě si Viktor Kábele na půlce zpracoval odkop z našeho malého vápna, udělal tři kroky a prostrčil míč do uličky na Ondru Krůtu na levém křídle. Ten zkoušel centrovat před branku, míč se odrazil zpátky k němu, Vašek Jankovský ale dobře zaclonil brankáře, který trochu vyběhl z branky, a Ondra z úhlu procpal míč až za brankovou čáru. 3:3!

  Domácí si sice hlasitě stěžovali, že Vašek brankáře fauloval, ale to ani náhodou a nevěřil tomu ani rozhodčí. Za vzteklé nakopnutí tyče pak ještě inkasoval domácí brankář žlutou kartu (To se pak ještě snažil zakrýt výmluvou, že si "čistil kopačky". Bohužel pro něj, hrálo se na umělce, takže mu to úplně neprošlo...).

  Pak už jsme se snažili jen bránit remízový stav a případně hrozit z protiútoků. Ještě nás ale čekal infarktový závěr: zhruba pět minut před koncem upadl domácí hráč ve vápně (bez kontaktu s Tomášem "Melinhem" Melichem, kteremu byl faul odpískán, domácí hráč ale zakopl o nohy vlastního spoluhráče) a pískala se penalta.

  Tu však střelec druhého gólu s číslem 9 kopl mizerně přímo doprostřed na "Zíťana". Ten tak pomohl důležitým zákrokem celému týmu!

  Následně se domácí ještě snažili hádat a vyvolat konflikt, zejména hráči s číslem 6 a 15 by měli vyhledat psychologickou pomoc, ale rozhodčí raději ukončil zápas o nějakou minutu dříve a my si tedy připsali první bod na jaře. Mrzet nás může fakt, že body mohly být tři, na druhou stranu nás před zápasem ani ve snu nenapadlo, že soupeři, který dosud vedl tabulku, dáme tři góly a na jeho půdě budeme vést 2:0.

  Sestava: Havlíček (46. Zítek) - Stauch, Vokurka (60. V. Kábele), Melich, Zacha - Long, D. Čech, Svoboda, Š. Cikrt (46. O. Krůta) - Jankovský, Venglář
  Branky: Jankovský, Long Nguyen Thien, O. Krůta
  (ov, vkl)