A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda
    B tým - II. třída, oddělení A

15. kolo - 13. 4. 2013
    Řepy přiškrtily šňůru béčka

Sokol Lipence B - Sokol Řepy B 1:1 (0:0)

Po vydařeném derby se tentokráte lipenecké béčko představilo doma proti Řepům, které okupují předposlední místo tabulky II. třídy. Přestože by se mohlo zdát, že utkání má jasného favorita, průběh tomu vůbec nenasvědčoval, místy to bylo skoro i naopak. Lipenečtí jako by po úterním derby usnuli na vavřínech a příliš herní pohody neukázali. Nakonec tedy mohli být domácí za konečnou remízu rádi. Řepy si tak odvezly vcelku cenný bod z lipeneckého hřiště a mírně zbrzdily doposud hvězdnou jízdu domácího B týmu.

Počátek utkání byl ze strany domácího týmu nemastný, neslaný. Nikomu se moc nechtělo do hry, čímž celá plynulost hry hodně trpěla, protože byla velmi rozkouskovaná. Balón sice létal ze strany na stranu, ale ne a ne se ani na jedné straně zrodit kloudná pohledná akce. Hosté několikrát hrozili po stranách, domácí pak spíše středem z brejků, ke gólmanům, kteří se museli jednoznačě nudit, se však míč dostal jen zřídkakdy.

Domácí šanci nejslibnějších parametrů měl v první půli na kopačce Petr Macků, který byl ze středu pole vyslán do samostatného úniku. V rozhodující moment však Máca škobrtnul a bylo po akci. Na druhé straně připravil hostům výbornou šanci Týč, jemuž před odkopem míč znenadání přeskočil nohu. V tu by chvíli se ve všech domácích a jejich příznivcích krve nedořezal, neboť hostující útočník měl volnou cestu přímo k Havlíčkovi. Možná ze samého překvapení ale nabídnutou šanci neproměnil.

Druhý poločas byl herně o něco pohlednější a z obou stran i vydařenější - začaly totiž konečně padat branky. Tu první vstřelil kapitán domácího ýmu Martin Barva po akci taženě po pravé straně. Týč přihrál do středu Vladykovi, ten poslal míč dále na Šalamouna, který servíroval na malé vápno Barvičovi. Ten se potom kousek za hranicí malého vápna hbitě dostal před obránce a ranou o zem poslal balón do soupeřovy sítě - 1:0.

Vedení však domácí neudrželi příliš dlouho. Vstřelená branka je sice nakopla a díky ní se i dostali více do hry, stačila však jedna chybička a skóre bylo srovnáno. Po jedné z akcí hostů rozehrával Havlíček dlouhým hodem do středu hřiště na Scheiba. Ten však v nestřeženém okamžiku podcenil skákající balón a, podobně jako v první půli Týč, přenechal jej soupeři. Ze zadních linií putoval kulatý nesmysl okamžitě dopředu do vpřed směřující domácí obrany. Pas zachytil na hranici ofsajdu jeden z hostujících útočníků a v přesile s kolegy si nikým neatakován v klidu poradil - 1:1.

Najednou se hrálo jako od začátku, domácí však chtěli z utkání získat maximum, tedy tři body. Šancí měli hned několik - Kovalčík z přímáku, Macků s Barvou přímo v šestnáctce, nebo Krůta a Scheib zpoza šestnáctky. Bohužel se ani z jedné z těchto nadějných úsilí branka nevyklubala. Asi tu nejslibnější měl na vedoucí branku znovu Barvič, když k němu po centru z levé strany doputoval míč zkrz skrumáž ve vápně. Bohužel to měl na levačku a podle toho i celá akce dopadla.

Hosté se samozřejmě také nenechali zahanbit a pěkně potrápili domácí obranu vydařenými brejky, když vícekrát mohli uhánět na Havlíčka v přesile. Naštěstí pro Lipence však, stejně jako v případě Martina Barvy, všechny útoky vyzněly naprázdno, takže utkání i smírně skončilo.

Lipence tedy tímto utkáním udržely svou jarní neporazitelnost, tentokrát to však bylo na hraně. Jejich vítězná štace byla mírně přiškrcena remízou, na druhou stranu je to možná dobře, jelikož se z tohoto můžeme pro příště poučit a dát si větší pozor hned v úvodu klání. Příště jede lipenecké béčko do Modřan, kde budou konfrontováni s lipeneckými dochovanci - uvidíme, jak to dopadne tentokrát.

Sestava: Havlíček - Týč, Šimůnek, Menšík, Kovalčík - Vladyka, Scheib, Šalamoun, Krůta - Barva (C), Macků Petr
    Branka: Barva
    (tk)