A tým B tým C tým Starší žáci Přípravka Články Stará garda
    B tým - II. třída, oddělení A

21. kolo - 27. 5. 2012
    Ani posily z áčka nezabránily debaklu

Sokol Stodůlky B - Sokol Lipence B 8:0 (4:0)

Přestože je naše béčko už zachráněno ze setupové propasti, přijelo na utkání proti favorizovaným Stodůlkám značně posíleno o hráče z áčka. Ani takto vyztužený tým nedokázal konkurovat výtečně hrajícímu domácímu týmu, jenž má několik sezon stabilní kádr, maximálně sem tam posílený dorostenci. Naši "borci" tak dostali tvrdou lekci a museli po čtyřech vyhraných záchranných kláních znovu dopadnout na tvrdou zem.

Od prvních okamžiků, bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Stodůlečtí nás mleli a ihned přistupovali k našim hráčům, čímž jim dopřávali minimální prostor a dostávali je do tísně. Díky jejich agresivnímu napadání jsme si nevytvořili kloudnou šanci, a to ani v poločase prvním, ani v poločase druhém. Byli jsme pod neustálým tlakem, a přestože byl v bráně výborný Poul, vždy pouze přihlížel, jak kolem něj létají míče do sítě - domácí jej totiž vždycky zavezli na kopačkách v podstatě až za čáru.

Chyběla nám chuť do hry a zdravé sebevědomí. Hráli jsme alibisticky, což nikam nevedlo, a naše morálka šla od desíti k pěti. Snaha o čestný zásah sice nabrala ve druhém dějství docela reálné rozměry, avšak její rysy se pomalu rozplývaly s dalšími inkasovanými brankami. Nakonec se skóre zastavilo na hrůzných 8:0 pro domácí, což v zásadě odpovídalo průběhu hry. Ještě ke všemu pár vyložených šancí zlikvidoval útočníkům tváří v tvář Poul.

Domácí se navíc sami připravili o penaltu. Náš obránce fauloval pronikajícího útočníka, rozhodčí ukázal na penaltu, ale faulovaný hráč sám sudímu přiznal, že to nebylo ve vápně. Stodůlky tak kopaly jen trestňák a nastřelily ho do zdi. Čin hráče Tichého ze Stodůlek však zaslouží ocenění fair-play!

Nemá cenu hodnotit jednotlivce, padli jsme jako tým. Můžeme být rádi, že gólů do naší sítě nespadlo více, protože rozjetý vlak domácích ne a ne dojet na konečnou. Zároveň je potřeba si říct, že toto utkání nakonec nemuselo být tím rozhodujícím v otázce záchrany. Naštěstí jsme rozhodli už před týdnem proti Slivenci. Kdyby Stodůlky měly být týmem, na němž by záleželo naše setrvání ve II. třídě, jednoznačně bychom se pakovali a spadli do pralesa.

Nejeden hráč áčka po utkání potvrdil, že tento tým by dal zabrat i našemu kompletnímu A týmu. Tento předpoklad může být brzy realitou, neboť Stodůlky jdou směle za postupem a nelze vyloučit, že se v přístí sezoně utkají právě s naším prvním manšaftem.

Sestava: Poul - Trikal, Šindelář (46. Tatar), Vladyka, Kovalčík - Cikrt M., Scheib (C), Vokurka, Týč - Barva (46. Antoš), Císařovský P.
    (tk)
    Přečtěte si, jak o utkání píše soupeř - zde