Na šance jsme vyhráli, na góly však soupeř

14. kolo (29. 3. 2008)
    Slavoj Suchdol B - Sokol Lipence B 3:1 (0:0)

Martin Lepšík v zápase v Suchdole. video ze zápasu najdete zde

Kdyby se fotbal počítal jako box nebo krasobruslení, museli bychom vyhrát. Za celý zápas jsme měli osm vyložených šancí, ale proměnili jsme pouze jedinou.

První půlka přinesla šest gólových příležitostí. Martin Barva a Michal Kelíšek trefili tyč, Pavlovi Macků dvakrát chytil brankář krásnou střelu, Martinovi Lepšíkovi zabránil ve skórování na brankové čáře obránce. Martin Barva si povodil obránce, ale místo umístěné střely volil bombu a vysoko přestřelil.

Soupeř měl dvě gólovky. Obě dvě skvěle zklikvidoval gólman Michal Vrba, jednou reflexivně nohou na lajně, jednou včasným vyběhnutím.

Jenže druhý poločas se nám nepovedl. Prvních patnáct minut jsme se prakticky nedostali za polovinu. Buď jsme míč vyhodili ze hřiště nebo ho věnovali domácím. A ti to potrestali. Střídající útočník se prosadil přes Pavla Bernklaua a zamířil přesně do pravého spodního rohu. O deset minut později se stejný hráč zavěsil do vzduchu po rohovém kopu a vymetl hlavou roh po úhlopříčce opačný - tedy levý horní.

Naši hráči se k brance Suchdola dostávali zřídka. Přesto měli šanci jako hrom. Martin Barva rychle rozehrál roh, Jarda Kábele předložil nabíhajícímu Petrovi Bernklauovi, ale ten zhruba z penalty branku netrefil.

A zase přišel trest. Domácí po rychlém protiútoku zvyýšili na 3:0 a bylo prakticky rozhodnuto.

Ale ještě jsme nehodili flintu do žita. Kábele kopal roh, Petr Bernklau šel do hlavičkového souboje, míč se dostal k Tomášovi Madejovi a ten hlavou přehodil brankáře. Do konce zápasu jsme pak měli více ze hry, ale na další gól už nezbyly síly.

Sestava: Vrba - Pokorný, Činovec, Říha, Havlíček (Pavel Bernklau) - Lepšík, Madej, Kábele, Kelíšek (60. Petr Bernklau) - Barva, Macků
    Branky: Madej
    Asistence: Kábele, Petr Bernklau