8. kolo - 28. 9. 2024
    Nedaří se. Čtvrtá porážka v řadě

Sokol Lipence - Praga B 1:4 (1:2)

Pavel Hašek v nadějné pozici přestřelil

Lipenecký stroj značky A-tým se zasekl. Zaznamenal už čtvrtou porážku v řadě. Naposledy áčko vyhrálo 1. září nad Podolím, zbytek září už jede bez bodu.

Přitom na svatého Václava přijelo mužstvo Pragy B, které dosud získalo jen čtyři body a bylo třetí od konce. Možná i to trochu ovlivnilo mentální nastavení našich fotbalistů. Zřejmě si mysleli, že se soupeř porazí sám.

Pavel Hašek dává hlavou vyrovnávací gól. Je skrytý za bratrem Ivanem (7)

Úvodní minuty si patřily nám, ale z herní převahy vznikla jen šance Pavla Haška, ten však přestřelil (viz první foto).

Naopak hned první příležitost Pragovky byla úspěšná. Rychlý levý křídelník si poradil s Mildou Witbergerem a udělal kličku i gólmanovi Radkovi "Čínovi" Činovcovi. 0:1 v 9. minutě.

Ivan Hašek hlavičkuje, míč šel nad branku Pragy

Na chvíli jsme zvýšili obrátky a ve 20. minutě Ondra Holub nacentroval zleva přes celou bránu a tam číhali oba bratři Haškové. Blíž u míče byl Pavel a hlavou do odkryté části branky vyrovnal.

Jenže ještě do poločasu se ke střele z dobrých 25 metrů dostal malý útočník Pragy, nakopl míč ve vzduchu, ten dvakrát zaplaval, přelétl povyběhnutého Čínu a skončil v protilehlé šibenici.

Radek Šedivý v souboji s brankářem hostí

Do druhého poločasu nastoupil lipenecký tým s odhodláním zvrátit výsledek. Ale nebylo to ono. Snažili jsme se sice dobývat branku soupeře, ale nepřesnosti nám bránily dostat se do vyložených šancí.

Jednu z největších šancí měl Ondra Holub, který postupoval zprava, překonal už brankáře, ale střela byla sražena obráncem na tyč.

Míč po šanci Ondry Holuba skončil na vnější tyči

V kontrastu s naším neúspěšným bušením do vrat působila efektivita soupeře. V 65. minutě se ke střele z levé strany vápna dostal stejný útočník jako v úvodu zápasu a obstřelem ala Haraslín přesně trefil pravý vingl Čínovy branky.

A v úplném závěru završil tento šikovný hráč hat-trick a celkově čtvrtým gólem zatloukl poslední hřebík do naší rakve.

Nebyl to dobrý zápas. Opticky jsme měli víc ze hry, ale co je to platné, když se nedokážeme dostat do šancí a proměnit je. Chybělo i větší nasazení a víra, že zápas dokážeme zvrátit. Naopak soupeř se dostal pětkrát před naši branku a dal čtyři góly. Prostě zápas blbec.

Sestava: Činovec - M.Halgaš, Pecka (66. Krejzar), Vodička, Witberger (73. Císařovský), David Čech, Cikrt, I.Hašek, Šedivý, P.Hašek, Holub
    Branka: P.Hašek