A tým

5. kolo - 7. 9. 2024
    Padli jsme po vyrovnaném boji

SK Libuš - Sokol Lipence 3:1 (1:0)

Tak z tohoto zápasu jsme měli obavy hned z několika důvodů. Domácí prozatím bez ztráty bodu, strašné vedro a co nejhoršího, řada hráčů byla po svatbě Pepy Vladyky řekněme trochu vláčná, někteří ani nedorazili...

Ale nehráli jsme vůbec špatně, zejména v první půli jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem a měli i více šancí. Nejprve se musel ale předvést Radek "Čína" Činovec v naší brance, když vytěsnil samostatný nájezd z úhlu na roh. Pak přišly ale šance našeho týmu. Po jedné z našich častých standardek vyndal domácí brankář míč z vinglu branky, kam ho hlavou nasměroval Ivan Hašek.

Pak se nenápadně na vápně otočil s míčem Ondra Holub a jeho střela rozezvonila tyč. A do třetice se do slibné šance dostal Vojta Doubek, který dostal kolmici mezi domácí obránce, ale místo včasné střely si míč navedl do úhlu a trefil jen boční síť.

A tak přišel trest. Po rohu domácích se dostal míč na naše vápno a zde nepokrytý domácí hráč prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čína toho moc neviděl, na míč si sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Jak řekl, "kdybych byl plně střízlivej, měl bych to..." Takže gól do šatny a my ve 41. minutě tečeme 1:0.

I druhá půle byla vyrovnaná, my jsme si bohužel tutovky už moc nevytvářeli. V 58. minutě jsme inkasovali z jasného ofsajdu do naší poloodkryté branky, čehož si byli vědomi i domácí fanoušci. Protesty nepomohly a my tedy prohrávali už 2:0.

Ke konci utkání ještě přišel o míč Omar Akchurin, míč si navedl, stejně jako v případě druhé branky, domácí Koudela a střelou mezi Čínovi nohy uzavřel domácí účet na 0:3.

Náš účet ale ještě uzavřen nebyl, protože se na samotný závěr posunul na hrot Marek "Mařena" Vodička, který dostal ideální kolmici od Ivana a přes vybíhajícího gólmana domácích zavěsil na konečných 1:3 z našeho pohledu. Byl to jeho první gól po návratu do Lipenců. Ihned potom se pískal konec.

Jak výše uvedeno, nebyl to špatný výkon. Ukazuje se, jak nám moc chybí bijec typu Pajase Vodrážky na hrotu. Ten je ale vážně zraněn, musíme si pomoci jinak. Po zápase se uskutečnilo zdařilé zápisné včetně zpěvu novice Máry Vodičky. Jak se ukázalo, je Mára lepším fotbalistou než zpěvákem...

Sestava: Činovec - Kerbach, Pecka (67. Witberger), Vodička, M.Halgaš, V.Doubek (86. Císařovský), Janauer (46. Achturin), Šedivý, Cikrt, I.Hašek, Holub
    Branka: Vodička