4. kolo - 1. 9. 2024
    Vítězství dirigoval čtyřgólový Háša

Sokol Lipence - Slavoj Podolí B 6:1 (3:0)

První gól v síti Podolí. Penalta Pavla Haška ve 12. minutě

Slavoj Podolí B měl celkem smůlu. Ve stejnou dobu hrálo jeho áčko, a tak se nemohl na zápas v Lipencích posílit. A bylo to znát. Přijela směs staré gardy, juniorů a tak trochu nekopů. Proti našemu A-týmu, který byl sice oslaben o čtyři stabilní hráče základu, ale díky konkurenci na lavičce to ani nebylo znát, bylo jen otázkou času, kdy se to projeví na skóre.

Ovšem pravdou je, že nastartování se do provozních otáček domácímu mužstvu trvalo trochu déle. Zpočátku měli hosté častěji míč na svých kopačkách a dokonce vsítili gól. Nebyl však uznán, protože střelec v malém vápně fauloval našeho gólmana Radka "Čínu" Činovce. Ten vzápětí při další akci dobře vyběhl a vychytal samostatný nájezd podolského útočníka. A o chvilku později soupeř nastřelil tyč. Chtělo to, aby zazvonil budík a probudil naše dosud spící mužstvo.

Naštěstí se tak stalo. Ve 13. minutě ve vápně hosté faulovali Pavla Haška a ten se sám ujal role exekutora penalty. S přehledem ji proměnil, poslal gólmana na druhou stranu.

O dvacet minut později zahrával Boris Mba Ndong roh, do hlavičky se na bližší tyči vrhl Martin Halgaš, ale protivník odvrátil na další roh. Tentokrát Boris centroval na zadní tyč a tam nejlépe vyskočil Pavel Hašek a krásně přes celou bránu koníčkem pojistil naše vedení.

Pavel Hašek v hlavičkovém souboji po rohu Borise Mba Ndonga...

...krásně umísťuje míč přes celou branku a dává na 2:0

Hned za dvě minuty centroval Radek Šedivý zleva, hostující obrana sice odvrátila, ale pro míč si doprava doběhl Pavel Hašek a vrátil ho do vápna. Tam byl v pravý čas na správném místě jeho bratr Ivan a poslal míč hlavou mimo dosah gólmana. 3:0

Už to vypadalo na čtvrtý gól, ale Radek Šedivý ve velké šanci poslal míč těsně nad břevno

Úvodní partii po změně stran ale náš tým nehrál dobře. Hned dvě minuty po přestávce Podolí využilo zaváhání v naší obraně a snížilo na 3:1.

Další čtvrthodinu jsmě dělali spoustu nevynucených chyb a soupeř hrozil dalším gólem. Naštěstí se "spadlý řetěz" podařilo nahodit v 73. minutě, a to za pomoci kolohnáta v obraně Podolí, který minul míč a přenechal ho Pavlovi Haškovi. Ten se dostal zleva do vápna a nádhěrně přehodil vybíhajícího brankáře. Dovršil tak svůj hat-trick.

Čtvrtý gól, druhá penalta Pavla Haška. Z hostujícího brankáře čišela frustrace

A Háša ještě neměl dost. Faul na svého bratra Ivana potrestal další zásahem z penalty a zvýšil na 5:1. Skóre uzavřel Boris Mba Ndong, který se dostal sám před brankáře a chytře podél něj po zemi nasměroval míč do branky. Těsně před čarou ho ještě dobíhali Háša a obránce hostí; ten byl pak poslední, kdo se dotknul balónu před jeho cestou do sítě. Oficiálně tedy vlastní gól, ale v klubové statistice ho připisujeme Borisovi.

Celkově to bylo opět podařené fotbalové odpoledne. Když to střílí bratrům Haškům, je to pohoda. Týmu ohromně prospěl návrat Marka Vodičky, ten kraluje nejen v obraně, ale dokáže nebezpečně zaútočit. Perfektně naskočil do zápasu Faith Adubofour, který plnil roli Tomáše Součka vzadu a ještě dokázal pěkně rozdělovat míče vepředu. Spoustu toho oběhal Radek Šedivý i Martin Halgaš nebo Karel Vladyka. Konkurence v týmu přispívá k dobrým výkonům.

Fanouškovský "kotel" Slavoje Podolí B. Zklamaný.

Příští víkend už začínají mistráky všem dalším týmům. Doma hraje v neděli béčko, a to derby oproti sousední Zbraslavi B.

Sestava: Činovec - M. Halgaš, Pecka (80. Císařovský), Krejzar (62. Meghji) Vodička - K. Vladyka (80. V. Doubek), I. Hašek, David Čech (18. Mba Ndong), Daniel Čech (18. Adubofour), Šedivý - P. Hašek
    Branky: P. Hašek 4, I. Hašek, Mba Ndong