3. kolo - 25. 8. 2024
    Za nervák jsme si mohli sami, ale tři body vezeme

Sokol Troja - Sokol Lipence 3:4 (3:2)

V poslední minutě si do našeho vápna naběhl i domácí brankář

Odložené utkání v týdnu, to se nám dlouho nestalo. A navíc po 48 hodinách od posledního mače v neděli... Účast hráčů však byla vzorná, na lavičce se jich tísnilo hned sedm.

Začali jsme aktivně, hned na začátku utkání vyprášil rukavice domácího gólmana Dandyn Čech. O chvíli později se krásně trefil do střely z první jeho bratr Dave Čech a gólman měl štěstí, že ostře padající balón směřující pod břevno jeho svatyně šel přímo na něj.

To jsme ale ještě netušili, že se bráchové zastřelují. Na druhé straně vystrašil Tomáše "Nelidu" Poula jen pokus domácího útočníka ve stylu ála Krmenčík a jeho gól Spartě. Naštěstí netrefil. Poté však již začaly gólové hody.

Ve 21. minutě se šikovně za tyč trefil Dave a my vedli 0:1. O pět minut nato se k zakončení dostal Ondra Holub, míč mu ovšem utekl a dostal se k Dandynovi, který jej lehce lízl a míč skončil u stejné tyče, jako zakončení jeho bráchy a my vedeme již 0:2.

Bohužel naše radost trvala jen chvíli, prakticky z protiútoku jsme inkasovali, to Viky Janauer ztratil míč, domácí podnikli rychlý kontr a výsledkem byla střela do naší odkryté branky z bezprostřední blízkosti.

V 35. minutě bylo vyrovnáno, když dával malou domů Mára "Voda" Vodička, ačkoli na něj Nelida křičel, ať to nedělá. Mára si nevšiml dobíhajícího útočníka a malá domů měla na vyšší trávě malou razanci. Domácí hráč se k míči dostal před Nelidou a po kličce zasunul do naší prázdné brány. 2:2.

Domácím narostla křídla a šturmovali do útoku. Po další ztrátě, tentokrát Krejzyho, domácí opora Zubatý do šatny uzavřel na poločasových 3:2 pro domácí podobným gólem jako ten předchozí, tedy do prázdné kasy. Strašná sprcha a otočený zápas během čtvrthodiny.

Naštěstí jsme se oklepali a hned na začátku druhé půle srovnali. Krásný centr Davida Čecha usměrnil rybičkou přesně k tyči Pajas Vodrážka, neúnavně makající na hrotu. 3:3.

A když pak v 64. minutě dostal opět od Davida kolmici, prodral se přes stopera a pod padajícím gólmanem zasunul na 3:4, byli jsme na koni zase my.

Domácí nechtěli dát kůži lacino, Nelida musel zasahovat proti střele z úhlu, pak se domácí hráč netrefil osamocen před naší brankou. Nebezpečné byly i jejich dlouhé auty. Šikovně jsme ale prostřídali, Péca vnesl do obranných řad klid, Borise a Faitha zase bylo těžko oddělit od míče.

Přesto jsme se báli o výsledek až do konce, byť jsme měli více ze hry. Ubránili jsme se i poslední standardce v poslední minutě, kdy na hlavu se vydal i gólman soupeře (viz foto). Pak se ozval hvizd a my odvážíme cenné tři body.

Utkání jsme zvládli, ale podobných chyb v zadních řadách se musíme napříště vyvarovat. Všechny naše inkasované góly byly z kategorie "polovlastních". Jinak ale je nutno hráče pochválit, byť byla únava z předchozího zápasu patrná, nechali jsme na hřišti všechno a ukázalo se, jako obrovskou výhodou je široká a navíc kvalitní lavička.

Sestava: T. Poul - K.Vladyka (66. Meghji), Vodička, Krejzar (49. Pecka), M.Halgaš (49. Adubofour), Janauer (46. Mba), David Čech (77. Šedivý), Daniel Čech, I.Hašek, Holub, Vodrážka
    Branky: Vodrážka 2, Daniel Čech, David Čech