Vstup do sezóny nasměroval k úspěchu Ondra Holub čtyřmi góly

Sokol Lipence - FK Zlíchov B 6:1 (3:0)

Ondra Holub vysílá střelu na bránu FK Zlíchov...

... trefuje k tyči a dává první gól sezóny 2024/25

Nová sezóna začala parádně. Žádné látání sestavy na poslední chvíli, žádné shánění lidí podle hesla "kdo má nohy, ať jde hrát". Na první zápas se sešla nabuzená parta hráčů, dokonce více, než mohlo vběhnout na hřiště. Dokonce i chroničtí opozdilci přišli včas, tak cítili "boj o triko".

Tréninková příprava byla znát a diváci mohli po dlouhé době na vlastní oči vidět hezký fotbal a dát prostor svým dlaním při potlesku.

Ovšem soupeř, který postoupil z II. třídy a loni dvakrát porazil naše béčko (6:4 a 3:0), byl zpočátku houževnatý a chtěl hrát fotbal. V první desetiminutovce za stavu 0:0 dokonce musel Tomáš "Nelida" Poul vytáhnout z rezervoáru svých nejlepších dovedností nikoli jednoduchý zákrok a ponechal naše konto zatím čisté.

V 11. minutě se však naši hráči dostali do vápna Zlíchova a po vyražené střele poslal Ivan Hašek do vápna vysoký centr, Pavel Vodrážka hlavou z levé strany vrátil míč před branku a tam nabíhající Ondra Holub přesně trefil k tyči. Je tak autorem první branky v sezóně 2024/25.

Ani za tohoto stavu se hosté nevzdali a Nelida opět musel vyrážet jedovatou střelu a zabránit vyrovnání. Ve 35. minutě ale domácí fotbalisté předvedli akci podobnou té první, na zpětnou přihrávku od Davida Čecha si naběhl Honza Cikrt a levačkou uklidil míč k pravé tyči zlíchovské branky.

Ivan Hašek (7) se snaží hlavičkovat dlouhý centr svého bratra Pavla

Lipenecký tým získával převahu a na horní branku se valil jeden útok za druhým. Krásnou kombinaci mezi Pavlem Vodrážkou a Davidem Čechem, která skončila míčem v síti, pomezní rozhodčí ohodnotil bohužel jako ofsajd. Ale pět minut před přestávkou až uhodilo potřetí. Viky Janauer poslal ostrý centr do vápna, tam se ho snažili do branky uklidit Ivan Hašek a Pavel Vodrážka, ale brankář byl proti a odražený míč dostal do branky Pavel Hašek.

Druhý poločas se zdál být "na pohodu". Domácí tým útočil "na komíny" a zdálo se být jen otázkou času, kdy přidá další branky. Jenže každá nedůslednost se ti vrátí. Po hodině hry se vymstila špatná rozehrávka při zakládání útoku. Zlíchov rychle dostal míč před naši branku a hráč, který byl na hřišti asi dvě minuty, umístil míč podél vybíhajícího Nelidy. Vzal mu tak čisté konto.

David Čech se pokouší střílet z voleje na zlíchovskou branku. Gól z toho buhužel nebyl

O šest minut později však Ivan Hašek kolmicí našel rozpohybovaného Ondru Holuba, ten si obhodil obránce a tvrdou střelou zvýšil na 4:1.

Hosté postupně odpadli. Naši hráči měli po vystřídání navrch i fyzicky a bylo jen otázkou času, kdy se síť za hostujícím brankářem rozvlní popáté.

Bohužel některé parádní akce zůstaly bez gólového efektu. Například když Ondra Holub dloubáčkem přes obránce uvolnil Honzu Cikrta a ten z voleje trefil břevno. Nebo když střídající Boris Mba Ndong mohl odražený míč z hranice vápna usměrnit do branky, ale místo toho v záklonu překopl i ochrannou síť za brankou. Podobně si vedl i Ivan Hašek, přestřelil prázdnou branku po přiťuknutí Ondry Holuba.

Pátý gól rozjeli mladíci. Matěj Císařovský se parádně uvolnil u pravé lajny, zbavil se obránce a zpětnou přihrávkou našel Michala Doubka. Ten z voleje trefil brankáře, ale odražený míč dostal do branky Ondra Holub. Uzavřel tak svůj hat-trick.

Ale to ještě nebylo všechno. V poslední minutě Ivan Hašek znovu našel ve vápně Ondru a ten zblízka prostřelil zlíchovského gólmana pošesté celkem, sám má za neděli na pažbě čtyři zářezy.

Celkově to bylo povedené odpoledne. Příprava před sezónou byla znát, na zeleném pažitu se odehrával poměrně líbivý fotbal s nápaditými kombinacemi. Velmi znát byla posila Marek Vodička, která se vrátil z Tempa a Vyšehradu po deseti letech. "To se opravdu povedlo, ten chlapec vám hodně pomůže," komentoval to po zápase reprezentační trenér Ivan Hašek starší, který si úvodní zápas nové sezóny nenechal ujít.

Hrající trenér Ivan Hašek mladší si pochvaloval, jak silná byla lavička. "To už se nám dlouho nepodařilo, abychom střídáním zvýšili intezitu. Jsem za to rád," konstatoval.

Příští víkend jede áčko do Troji, která doma podlehla dalšímu nováčkovi Čechii Smíchov 2:7.

Sestava: T.Poul - M. Halgaš, Pecka (51. Šedivý), Vodička - Janauer, I. Hašek, Cikrt (65. Mba Ndong), David Čech (76. Císařovský) - Holub, Vodrážka (65. Adubofour), P. Hašek (76. M. Doubek)
    Branky: Holub 4, Cikrt, P. Hašek