10. kolo - 12. 10. 2024
    Černou sérii utnul výborný výkon

Sokol Lipence - FC Zličín B 3:1 (0:1)

Faith Adubofour hlavičkuje v úvodu zápasu do tyče

Proti mužstvu, které se sice nacházelo v tabulce pod námi, ale přijelo s celou řadou hbitých mladíků a zkušeným bývalým ligistou, teprve 34letým Tomášem Košútem (m.j. Slovácko), jsme začali dobře. Nejprve se hned na začátku zápasu dostal k hlavičce Faith Adubofour (viz úvodní foto), zblízka ale trefil jen tyč.

O chvilku později dostal po chybě obrany Zličína tutovku Pavel "Háša" Hašek, ale jeho střela snad i lízla tyč, bohužel zvenku. A tak málem zahřmělo u nás. Hostující útočník v 11. minutě šikovně upadl přes nohu Karla Vladyky a kopala se penalta. Tomáš "Nelida" Poul v naší brance jí ale zneškodnil.

Pak šance střídala šanci na obou stranách, hrál se výborný fotbal. Háša měl další tutovku, když brankář podběhl míč a Pavel střílel do prázdné svatyně. Bohužel trefil jen ležícího gólmana do hlavy a hra se přerušovala.

Poté byl Háša ve vápně faulován, bohužel se nepískalo. Ale šance měli i hosté. Právě Košúta hrajícího na hrotu vychytal Nelida, jenž jeho střelu z vápna nohou vyrazil.

Bohužel ve 34. minutě po závaru před naší brankou Mára Vodička promeškal o setinu odkop do bezpečí, soupeř byl důraznější a o tyč procpal balón za Nelidova záda. 0:1.

Nelida pak zneškodnil i samostatný nájezd hostů, šance jsme ale měli opět i my, např. trestný kop Háši gólman vyrazil (viz další foto). Na šance to bylo tak 5:3 pro nás, do šaten ale odcházíme za stavu 0:1.
    Pavel "Háša" Hašek kope trestňák, ale gólman hostí byl namístě

Druhou půli "na komíny" jsme měli od začátku více ze hry. A také jsme gólově srovnali. To Ondra Holub krásně nacentroval na zadní tyč a Háša se už nemohl zblízka hlavou mýlit. V 51. minutě to tedy bylo 1:1.

A aktivně jsme pokračovali i dál. Vystřídavší brankář Radek "Čína" Činoved v naší kase moc práce neměl, jen si sbíral dlouhé míče a dirigoval hráče před sebou.

Centr do vápna, ale gól z toho nebyl

V 73. minutě přišel nejhezčí moment zápasu a možná i roku. To se Háša dostal zhruba na rohu velkého vápna k míči, rychle se podíval a nacpal ostrý míč křížem vápnem na branku. Ten skončil přesně v opačném vinglu hostující branky a "Chytrý klandr" viděl krásný a hlavně chytrý gól. Hostující gólman se mohl jen koukat. 2:1.

Soupeř ještě chtěl se zápasem něco udělat, ale to jsme nepřipustili. Naopak v 79. minutě jsme uzavřeli gólový účet na 3:1. Háša patičkou přihrál Davidovi Čechovi, ten předložil míč před bránu hostí, kde byl Vojta "Doubas" Doubek důrazný a soupeř ho při odkopu nastřelil a míč skončil v síti.

Pak jsme si konečně mohli zase v kabině, po dlouhé době, zahulákat...

Roh Zličína, ale neúspěšný

Konečně jsme podali výkon, ze který jsme se určitě nemuseli stydět. Konečně i sami diváci tým chválili. Osobně jsem měl strach právě z Košúta, ale nutno říci, že jej obrana v čele s Mirkem "Pécou" Peckou a Markem "Vodou" Vodičkou takřka úplně vymazala (až na jednu tutovku). Vynikající byl taktéž Tomáš "Nelida" Poul, který zlikvidoval i penaltu. Teď jenom vše potvrdit v dalších kolech.

Sestava: Poul (46. Činovec) - K.Vladyka (66. Kerbach), Pecka, Vodička, Daniel Čech (68. V.Doubek), Cikrt, David Čech, Adubofour, I.Hašek, P.Hašek (86. Akchurin), Holub
    Branky: P.Hašek 2, V.Doubek