A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

30. kolo - 9. 6. 2024
    Áčko se s diváky rozloučilo bezbrankovou remízou

Sokol Lipence - Dukla, spolek 0:0

Hráče k zahájení zápasu dopravázela starší přípravka

Poslední zápas v sezóně na domácím hřišti začal trochu slavnostně. Hráče A-mužstva doprovodil na hřiště tým starší přípravky, která vyhrála svou soutěž bez ztráty jediného bodu. Nastřílela přes 850 gólů!

Fotbal poté odpovídal počasí, bylo zataženo a dusno. Náš tým se za celý první poločas dostal ke dvěma střelám na branku, Honza Cikrt chtěl do brány dopravit odražený míč, ale jeho nepříliš silnou střelu brankář kryl. O chvíli později se strážce dukelské svatyně zaskvěl při hlavičce Pavla "Háši" Haška. Ten trefil centr Ondry Holuba na zadní tyč poměrně přesně, ale gólman se vyznamenal.

Tomáš "Nelida" Poul právě zlikvidoval jednu ze tří velkých šancí soupeře

Na druhé straně jsme měli štěstí, když hosté z trestňáku trefili břevno. Navíc brankář Tomáš "Nelida" Poul kryl tři vyložené šance soupeřových útočníků a rozhodčí ho po právu nazval Mužem prvního poločasu.

Náš tým vyčerpal dvě střídání už v prvním poločase, střídat museli oba zranění stopeři, takže se do zadních řad museli postavit Pavel "Pajas" Vodrážka a Honza "Cikina" Cikrt.

Po změně stran pokračovala převaha Dukly a opět byl nejlepším hráčem naší sestavy brankář. To už byl ale Radek "Čína" Činovec, který o poločase vystřídal Nelidu. Také on chytil dva góly a měl dobře postavené tyče. Jednou měl dokonce štěstí, když ho trefil míč odražený od tyče, zaplaťpánbu se neodrazil do sítě. A také Čína musel poslouchat, jak mu nad hlavou zazvonilo břevno po trefě Dukly.

Radek "Čína" Činovec nebojácně vletěl mezi dva soupeřovy hráče a pokryl si míč

Ale i my jsme měli dvě obrovské šance. Poprvé Pavel Hašek uvolnil vlevo Ondru Holuba a běžel si do vápna pro jeho nahrávku. A také ji dostal a trefil ji z první. Míč však letěl těsně nad břevno. Viz video.

Podruhé se před brankáře dostal Matěj Císařovský a fanoušci už čekal, že do míče udeří levou nohou a bude se slavit gól. Matěj však vhodný okamžik prováhal a nechal se zblokovat vracejícím se obráncem.

Áčko se tak s diváky v posledním zápase jara rozloučilo bezbrankovou remízou a ziskem bodu.

Sestava: T.Poul (46. Činovec) - Daniel Čech (46. Císařovský), Krejzar (25. Kerbach), K. Vladyka (39. Witberger), Šedivý, Janauer, Cikrt, P. Hašek, Holub, Vodrážka, Jankovský