V těžkých podmínkách prohra se vztyčenou hlavou

ABC Braník B - Sokol Lipence 6:4 (3:2)

Souboj před soupeřovou brankou

S ohledem na předchozí deštivé počasí se v Braníku hrálo na poměrně velmi slušné umělce. Nastoupili jsme ve značně kombinované sestavě, nadto někteří znatelně po oslavách (avšak ty byly předem hlášeny, takže vše OK). A začali jsme dobře, Tonda Kremlík, jehož jsme povolali z béčka, se ocitl ve dvou slibných situacích, bohužel razance a přesnost chyběla.

Neujala se ani hlavička Honzy Cikrta (vedle). A tak se začali osmělovat domácí, Tomáš Poul v naší brance nejprve skvěle zasáhl, o chvíli později mu ale domácí hráč udělal kličku a do prázdné brány zblízka zavěsil na 1:0.

Ve 20. minutě bylo ještě hůře, chytrou střelou z hranice vápna o tyč zvýšili domácí již na 2:0. Naštěstí dlouhý nákop z naší obrany hned nato zpracoval Ondra Holub a střelou na přední tyč snížil ve 21. minutě na 2:1.

O chvíli nato tentýž hráč zkoušel zakončit pro změnu na zadní tyč, gólman domácích však vytěsnil na roh. Bohužel z rychlého protiútoku a přečíslení zvýšil soupeř ve 23. minutě již na 3:1. Ve 36. minutě jsme korigovali opět Ondrou Holubem na poločasových 3:2, který potrestal penaltový zákrok gólmana domácích na Pajase Vodrážku. Viz foto.
    Ondra Holub snižuje z penalty na 3:2

Hned po přestávce se v Braníku protrhla obloha a začalo hustě pršet. Bohužel tohoto využili domácí, kteří v rozmezí snad tří minut dvěma lacinými góly odskočili již na 5:2. To v naší kase stál již Radek "Čína" Činovec, který ve 35. minutě vystřídal zraněného Nelidu.

Počasí se dále zhoršovalo, chvilku se blýskalo a padaly kroupy, rozhodčí dokonce musel na chvíli zápas přerušit. Na hřišti se postupně začaly tvořit louže, které znesnadňovaly kombinaci. V 71. minutě jsme snížili hlavou na 5:3, to si na roh Ondry nejlépe naskočil Honza Cikrt.

Pak se hra přelévala ze strany na stranu, naši hráči vycítili šanci a bojovali jak s mladíky v domácím dresu, tak i s nepřízní počasí. Otevřeli jsme hru a tak Čína musel vytáhnout několik výborných zákroků. Ve vyložené šanci v cca 80.minutě byl sražen Venca Jankovský ve vápně, bohužel tentokrát zůstala píšťalka (jinak dobře pískajícího sudího) němá. Pentle to byla ale jasná.

Venca ale odpověděl na tuto křivdu gólem, když využil těžkého terénu, dostal se k míči a pod gólmanem v těžké pozici snížil v 86. min. již na 5:4. Do konce zápasu zbývalo cca 5-6 minut a my se vrhli do útoku. Bohužel ze standardní situace těsně před koncem domácí uzavřeli na 6:4 hlavičkou, na kterou již Čína neměl nárok. Pak bylo utkání ukončeno.

Kluci zaslouží pochvalu, bojovali jsme až do konce a odešli ze hřiště se vztyčenou hlavou. Škoda jen slepených gólů na začátku druhé půle. Nado jsou to branky velmi laciné, toho se musíme příště vyvarovat.

Sestava: T.Poul (35. Činovec) - Šedivý, Pecka, Krejzar, Daniel Čech, Cikrt, Kremlík (81. Rybka), Ivantsov (57. M.Halgaš), Holub, Vodrážka, Jankovský
    Branky: Holub 2, Cikrt, Jankovský