A tým

28. kolo - 26. 5. 2024
    Áčko zaskočilo Bílou Horu a vítězstvím se záchranilo

Sokol Lipence - Sokol Bílá Hora 3:1 (3:1)

Pavel Hašek a Viktor Janauer ve vzdušném souboji s obranou Bílé Hory, tentokrát bez gólového efektu

Lipenecký A-tým získal po dobrém prvním poločase všechny tři body a zachránil se. Už teď je jisté, že za námi zůstanou minimálně dva týmy: poslední Řepy a také Radotín, který prohrál v Čakovicích a i při případné rovnosti bodů (má jich nyní ale o 9 méně než my) nás nemůže předstihnout, protože oba vzájemné zápasy jsme vyhráli.

První velkou šanci utkání měl Michal Doubek, která napálil centr Pavla "Háši" Haška z voleje, ale jeho střela letěla těsně nad brankou.

Ve 14. minutě přišla hezká akce s gólovým efektem. Háša viděl na levé straně Ondru Holuba, ten poslal míč před branku, Vojta Doubek ještě sklepnul míč pod sebe a nabíhající Honza "Cikina" Cikrt málem protrhl síť. 1:0!

Pavel Hašek hlavičkuje a dává na 2:0

Bílá Hora nebyla připravena na prohru a snažila se o rychlé přihrávky a pasy na nabíhající útočníky. Buď však zaklapla ofsajdová past, nebo byl připraven Tomáš "Nelida" Poul, který si chodil pro přetažené kolmice daleko do pole, nebo prostě obránci nedovolili bělohorským útočníkům přihrávky převzít.

Naopak my jsme tentokrát byli velmi efektivní. Ve 42. minutě kopal Ondra Holub roh, přetáhl ho na vzdálenější roh malého vápna, brankář si křikl "Mám!", ale neměl. Balón dopadl přímo na hlavu Háši a pro toho nebyl problém zvýšit náskok na 2:0.

Ba co víc. Ještě před přestávkou zase po rohu si Háša křikl na spoluhráče a propadnutý míč ostrou ranou poslal do sítě. Gólman si na míč sáhl, ale jen ho srazil za svá záda. Můžeme říci, že své kolegy nepodržel.

Bohužel vzápětí se před naší brankou srazil Michal Doubek se soupeřem a oba zůstali ležet, naši hráči na chvíli přestali hrát a čekali hvizd píšťalky. Jenže ten nepřišel. A hostující bek přehodil vyběhnuvšího Nelidu.

Radek Šedivý ve vápně soupeře, gól z toho ale nebyl

Druhá půle už z naší strany nebyla tak dobrá jako ta první. Více ze hry měli hosté, ale opět byli velmi zbrklí při střelbě a branku netrefili ani z hodně dobrých pozic.

No a pak najednou se ocitl Ondra Holub ve vápně soupeře, obránce ho atakoval a v souboji plácnul do míče rukou. Janá penalta.

Háša se ujal míče a už už připravoval oslavovat hat-trick. Jenže pokutový kop zahrál špatně a nechal (aspoň jednou) vyniknout bělohorského brankáře.

Pavel Hašek kope penaltu...

...téměř do středu branky a gólman vyráží

Hosté vycítili šanci něco ještě se zápasem udělat, ale byli opět hodně nepřesní. A nervózní. Trenér Kulík dostal za nadávky rozhodčímu žlutou kartu, další hráči mohou být rádi, že je sudí neslyšel.

V závěru zápasu se dostal na hřiště i nováček Štěpán Rybka, který v sobotu zaujal svým výkonem za béčko. A asistent trenéra Pepa Vladyka si připomněl roční výročí od svého zranění (křížový vaz). Už 12 měsíců nehraje fotbal, ale už se začal připravovat na novou sezónu.

Sestava: T.Poul (46. Činovec) - K. Vladyka, Krejzar, Janauer, Šedivý, M. Doubek (90. Pecka), Cikrt, I. Hašek (35. Císařovský), Holub, P. Hašek, V. Doubek (86. Rybka)
    Branky: P.Hašek 2, Cikrt