16. kolo - 14. 6. 2024
    Devět statečných nakonec kapitulovalo

FC Nebušice - Sokol Lipence 6:1 (2:0)

Trestňák Nebušic

Bohužel jsme se k poslednímu zápasu, hranému v pátek večer, nesešli. Docela ostuda, někteří hráči nechali své kamarády ve štychu a až na jednu výjimku nepomohlo ani béčko... Ještě, že je konec sezóny, ať si to každý probere ve své hlavě.

Devět statečných se však rvalo za naše barvy příkladně. Proti nám nastoupila zpola cizinecká legie, zhruba polovina hráčů domácích byli cizinci. Soupeř ještě mohl, když vyhraje, myslet za určitých okolností, na postup, ale zřejmě nás dost podcenil, neboť jsme se paradoxně dostávali do šancí více my. Zejména po dlouhých autech Honzy "Cikiny" Cikrta, bohužel Andrej "Omar" Shalak na hrotu naší vozby nedokázal míč procpat do sítě.

Soupeř samozřejmě také hrozil, ale naše dobře hrající obrana jej chytala do ofsajdových pastí a co prošlo, s tím si poradil pozorný Radek "Čína" Činovec, který dobře četl hru a nikterak nespěchal s rozehráním, což brnkalo domácím na nervíky. Kam také spěchat, že....

Ve 32.minutě pronikal do velkého čtverce domácích David Čech a byl sražen. Přesným rozhodčím Jeřábkem byla nařízena penalta, kterou však Viktor Janauer za stavu 0:0 pohrdl a poslal míč nad břevno (viz video).

Obrovská škoda, protože v závěru 1. poločasu přece jenom druhý nejlepší střelec soutěže Shabalin dvakrát Čínu překonal (byť jednou zřejmě z ofsajdu) a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Šance našich barev

Pokyn do druhé půle byl jasný: zahrajeme si, uvidíme, na co to bude stačit - a jedeme na dopitnou. Pokračovali jsme v dobrém a bojovném výkonu. V 58. minutě se k trestnému kopu postavil Míra "Péca" Pecka a snad z 35 metrů procedil domácího gólmana, který si gól za rámeček jistě nedá. 2:1.

Bohužel pak se trefovali již jen domácí, naším hráčům síly ubývaly. Postupně se prosadili Murzakanov, Idrissov a opět moskevský rodák Shabalin, pro kterého to byl údajně poslední zápas v dresu domácích. Ten si ovšem zápas okořenil nejenom hat-trickem, ale i tím, že nejprve (za rozhodnutého stavu!) otevřeně vyhrožoval, že někoho na hříšti zlomí a pak to i splnil. Vybral si, hrdina, toho nejmladšího a bez míče Matěje "Íčka" Císařovského zákeřně přejel. Učinil tak před zraky pomezního, a tak se pakoval ze hřiště s červenou kartou, jeho nový tým jej bude zřejmě pár týdnů postrádat.

Nedlouho poté přišel zřejmě nejhezčí moment zápasu, domácí hráč si povšiml, že Čína je na svém velkém vápně a nádherným kopem ze své půle uzavřel do víka naší kasy na 6:1 pro domácí, se kterými se budeme potkávat i příští rok, neboť postup si zřejmě nenechal utéci sympatický tým Střešovic...

Sestava: Činovec - Kerbach, Pecka, K.Vladyka, Císařovský, Cikrt, Janauer, David Čech, Shalak
    Branka: Pecka